Najnowszy TS. Min. Rafalska: Zmiany, które wejdą w życie od października, to coś co nie jest na chwilę

Tematem numeru TS jest przechodzenie na emeryturę Polaków. - Z badań wynika, że mężczyzna, nawet wiedząc, że jego świadczenie będzie niższe, nie decyduje się na pozostanie w pracy. I nie wynika to z tego, że jest mniej pracowity niż kobieta, ale jego zdrowie w wieku 65 lat jest już znacznie gorsze – mówi Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej w rozmowie z Anną Grabowską.
 Najnowszy TS. Min. Rafalska: Zmiany, które wejdą w życie od października, to coś co nie jest na chwilę
/ TS
„Ponad 78 proc. Polaków popiera przywróceni poprzedniego wieku emerytalnego 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. I nie zależy to od poglądów politycznych. Zdają sobie sprawę, że ich świadczenie może być niskie, ale to przede wszystkim stan zdrowia determinuje decyzje o opuszczeniu rynku pracy. Wynika to zarówno z najnowszego badania CBOS, jak i kampanii informacyjnej „Godny Wybór. Przywrócenie wieku emerytalnego” - pisze Anna Grabowska.  

Ponadto w numerze:
Rozpoznać CIAŁO

– Nie byłoby problemem przeprowadzenie badań ciał ofiar katastrofy smoleńskiej w kilku miejscach w Polsce. Jeśli
 zaangażowano by wszystkie zakłady medycyny sądowej, cały proces trwałby trzy, cztery tygodnie – mówi dr Andrzej Ossowski, kierownik Zakładu Genetyki Sądowej w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie, koordynator Polskiej Bazy Genetycznej Ofiar Totalitaryzmów, w rozmowie z Izabelą Kozłowską.

Związkowiec NA LODZIE
Związkowcy z „S” w firmie Logistyka i Magazynowanie domagają się, aby pracownicy firmy zostali przejęci przez International Paper na podstawie art. 23' Kodeksu pracy. Na to nie chce się zgodzić zarząd IP, mimo że po zmianie pracownicy będą wykonywali tę samą pracę, w tym samym miejscu. O sprawie pisze Andrzej Berezowski.

Kasa musi się zgadzać
Czy zarząd Naczelnej Organizacji Technicznej, właściciela Muzeum Techniki zatracił ideały stowarzyszenia i stał się organizacją o charakterze biznesowym? Sprawa Muzeum Techniki wskazuje, że niestety jest to możliwe. O problemie pisze Andrzej Berezowski.

Chybiona szarża Theresy May
„Partia Konserwatywna straciła większość w izbie niższej brytyjskiego parlamentu. Ryzykowny plan premier Theresy May, która chciała zapewnić swojemu ugrupowaniu spokojne rządy przez najbliższe pięć lat, zakończył się porażką. Może to oznaczać duże zmiany na tamtejszej scenie politycznej -  uważa Leszek Masierak.

Spinner coś tam
Tata, kupisz mi spinnera? – zapytał Starszy, wywołując u mnie galopadę myśli począwszy od „czy on do mnie powiedział coś po angielsku?”, a skończywszy na „czy ja już jestem głuchy, bo nie rozumiem, co syn do mnie mówi?”. – Jeszcze raz synu, co mam ci kupić? – spytałem, decydując się w końcu na okazanie słabości. – No, spinnera. –  Aha, OK, spinnera, pod warunkiem, że nie jest drogi i nie można sobie przy jego pomocy zrobić krzywdy.
A co robi ten spinner?...
Aby dowiedzieć się co robi sprinter trzeba sięgnąć po najnowszy numer Tygodnika Solidarność. Wyjaśnienie w felietonie Cezarego Krysztopy.

#REKLAMA_POZIOMA#

 

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe