Ukraiński dziennikarz gorzko: Niemcy, jak to jest płacić za ludobójstwo? Ta kobieta miała breloczek UE [FOTO]

Trwa brutalna rosyjska inwazja na Ukrainę. W związku z inwazją, a także swoimi działaniami już po wybuchu wojny z ogromną krytyką spotykają się również Niemcy, którzy byli promotorami, sojusznikami i partnerami biznesowymi Władimira Putina.
Ukraińcy zbierają ciała zabitych w Buczy Ukraiński dziennikarz gorzko: Niemcy, jak to jest płacić za ludobójstwo? Ta kobieta miała breloczek UE [FOTO]
Ukraińcy zbierają ciała zabitych w Buczy / EPA/MIKHAIL PALINCHAK ATTENTION: GRAPHIC CONTENT Dostawca: PAP/EPA

- Niemcy, jak to jest płacić za ludobójstwo? I tak, ta kobieta miała na breloczku flagę UE, bo to kiedyś coś znaczyło.

- pyta gorzko ukraiński dziennikarz Kyiv Independent Oleksij Sorokin publikując wstrząsające zdjęcie ręki kobiety

Niemcy przed rosyjską inwazją budowały razem z Rosjanami gazociągi Nord Stream ! i Nord Stream II, a nawet planowały uzależnienie całej Europy od dostaw surowców energetycznych z Rosji.

 

Ukraińcy pokazują masowe groby

Po tym, jak rosyjskie wojska zaczęły wycofywać się z północnej części obwodu kijowskiego na Białoruś, a do zajętych przez nich wcześniej miejscowości weszły siły ukraińskie, pojawiają się kolejne zdjęcia i nagrania, na których widać dziesiątki zabitych na ulicach, masowe groby, zastrzelonych ludzi ze związanymi rękami. Doniesienia o zbrodniach napływają z Buczy, Irpienia, Hostomla, a także innych miejscowości.

Zobacz też: "Póki ja będę decydował, Polska nie będzie...". Dziś Tusk poucza ws. Rosji. Przypomnijmy, co mówił po aneksji Krymu [VIDEO]

W wyzwolonej przez ukraińskie wojska Buczy, na północny zachód od Kijowa, Ukraińcy pokazują masowe groby z ciałami około 330-350 cywilów; dokładna liczba odkrytych ciał wciąż jest ustalana. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe