"Jak myślicie, kiedy Lis stwierdzi, że to świetny pomysł?". Miedwiediew zapowiada sankcje przeciwko PiS i jego wyborcom

- Dość tej gry na zwłokę niektórych liderów europejskich, lawirowania, kręcenia; potrzebne są jasne, zdecydowane sankcje - zaapelował w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki. Na słowa szefa polskiego rządu arogancko odpowiedział wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Rosji Dmitrij Miedwiediew.
/ Dmitrij Miedwiediew / Flickr/MSZ/CC BY 2.0

"Potrzebne są zdecydowane sankcje, takie, które złamią machinę wojenną Putina, inaczej kolejni niewinni ludzie będą umierać" - mówił premier Morawiecki w poniedziałek.

Czytaj więcej: "Panie Macron, ile razy negocjował Pan z Putinem i co pan osiągnął?" Morawiecki ostro do prezydenta Francji

Polskiemu premierowi odpowiedział na Telegramie wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Rosji Dmitrij Miedwiediew. Nazwał on Mateusza Morawieckiego "pseudo-premierem", który "oszalał na gruncie rusofobii". 

"Rosja rozważy nałożenie symetrycznych sankcji na wszystkich członków i w ogóle wszystkich tych, którzy głosują na polską partię o dysonansowej nazwie PiS" - napisał Miedwiediew.

"Jednocześnie wymienimy imiennie wszystkich złoczyńców w Polsce" - cytuje Miedwiediewa propagandowa agencja RIA-Novosti.

 

Dawid Wildstein: "Kreml z Newsweekiem i GW więcej łączy niż dzieli"

Słowa Miedwiediewa skomentował publicysta Dawid Wildstein.

"Wyraźnie widać, że Kreml z Newsweekiem i GW więcej łączy niż dzieli. Jak myślicie, kiedy Lis stwierdzi, że to świetny pomysł a jego zidiociali fanatycy mu przyklasną?" - spytał retorycznie dziennikarz.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe