Kartka wielkanocna na pomoc dla noclegowni dla uchodźców z Ukrainy

Kartka wielkanocna z reprodukcją ikony „Chrystus zmartwychwstały i niewiasty” Iwanki Demczuk, artystki ze Lwowa, pomoże przebywającym w Polsce uchodźcom z Ukrainy. Mieszkają oni w noclegowni dla uchodźców przy klasztorze Monastycznych Wspólnot Jerozolimskich w Warszawie, koordynowanej przez Fundację „Oczami Nieba”.
 Kartka wielkanocna na pomoc dla noclegowni dla uchodźców z Ukrainy
/ pixabay.com/Darelle

 

Na kartce oprócz reprodukcji ikony znajduje się napis: „Chrystus zmartwychwstał” w języku polskim i ukraińskim. Pocztówki, z których dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na działalność noclegowni, można kupić w zaprzyjaźnionych parafiach, a także w sklepie internetowym Papieskich Dzieł Misyjnych.

Noclegownia powstała 1 kwietnia przy klasztorze Monastycznych Wspólnot Jerozolimskich. Bracia i siostry już wcześniej przyjęli u siebie kilka rodzin uchodźców: siostry - dwadzieścia osób, bracia – osiem osób. Dodatkowo przełożona sióstr zaproponowała stworzenie noclegowni, w której przejściowo (na okres od 24 do 72 godzin) zatrzymywałyby się głównie matki z dziećmi.

Kameralna noclegownia dla rodzin z Ukrainy znajduje się w przykościelnej sali „Betania”, która może pomieścić 14 osób. Wolontariuszami są członkowie różnych wspólnot działających przy klasztorze. Zbierają oni na dworcach osoby najbardziej potrzebujące pomocy: najmniej zaradne, nieznające języka, nie mające dokąd jechać. W noclegowni otrzymują one wszechstronne wsparcie: od miejsca do spania, poprzez wyżywienie, pomoc psychologiczną, medyczną, po znalezienie stałego zakwaterowania. 

Domowa Noclegownia na Łazienkowskiej ma swój profil na Facebooku: Domowa Noclegownia na Łazienkowskiej, Łazienkowska 14, Warszawa

"Kochani, razem z ukraińską artystką Ivanką Demchuk, przygotowaliśmy kartki wielkanocne, które chcielibyśmy rozprowadzić po zaprzyjaźnionych Parafiach za ofiarę, a uzbierane środki zostaną przekazane na Noclegownię" - napisał w mediach społecznościowych współtwórca Fundacji Oczami Nieba, Tomasz Pio Kawiorski, który zachęca na ww. facebookowym profilu do zgłaszania się do pomocy w dystrybucji kartek w ramach wolontariatu.

pb (KAI) / Warszawa


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe