"Znaczna część buczańskich katów miała 20-25 lat. Chwalili się w mediach społ., że odcinają Ukraińcom uszy i grozili zabójstwem i torturami"

Ukraiński portal Slidstvo.Info podaje nowe informacje nt. 155. brygady piechoty morskiej Floty Oceanu Spokojnego Marynarki Wojennej Federacji Rosyjskiej. Właśnie ta jednostka wojskowa najprawdopodobniej odpowiedzialna jest za masakrę cywilów w Buczy.
Cywile zamordowani w Buczy przez rosyjskich okupantów
Cywile zamordowani w Buczy przez rosyjskich okupantów / PAP/EPA/MIKHAIL PALINCHAK

"Średnio jeden na trzech rosyjskich żołnierzy ze 155. brygady morskiej rosyjskiej marynarki wojennej walczył w Syrii, broniąc reżimu Baszara al-Assada" - podaje ukraiński portal Slidstvo.Info. Według ukraińskiego wywiadu to właśnie przedstawiciele tej brygady zajęli Bucza, Irpin i Gostomel w obwodzie kijowskim, pozostawiając po sobie setki brutalnie zamordowanych ukraińskich cywilów.

Wykazy opublikowane przez wywiad zawierają nazwiska i dane osobowe 82 rosyjskich żołnierzy z tej formacji wojskowej. Co najmniej 24 z nich było uczestnikami wojny w Syrii, gdzie Rosja wspierała zbrodniczy reżim Baszara al-Assada. Jest to więc średnio co trzeci marine Floty Pacyfiku Federacji Rosyjskiej, którego dane znajdują się na liście wywiadowczej.

Inni okupanci nie mogli brać udziału w wojnie syryjskiej ze względu na swój wiek, ponieważ w tym czasie byli jeszcze w szkołach lub na uczelniach. Dziennikarze dowiedzieli się, że znaczna liczba okupantów z tej brygady, których nazwiska znajdują się na liście, urodziła się w latach 1998-2002. Oznacza to, że mają teraz 20-25 lat. Co więcej, jak wcześniej ujawnili dziennikarze, ci 20-letni okupanci przechwalają się w swoich sieciach społecznościowych, że odcinają Ukraińcom uszy i grożą im zabójstwem i torturami.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie Wiadomość
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie

Niektórzy europejscy przywódcy, ze szczególnym uwzględnieniem Emmanuela Macrona i Olafa Scholza, uważają, że "Rosji nie wolno poniżyć", chociaż to Rosja jest brutalnym agresorem na Ukrainie, który ma na sumieniu nie tylko militarną agresję na niepodległe państwo, ale coraz więcej wskazuje na to, że również zbrodnie wojenne. Innego zdania jest Siergiej Radczenko profesor w Centrum Kissingera, School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University w Waszyngtonie.

Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. Sport ma nie tylko wymiar fizyczny Wiadomość
Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. "Sport ma nie tylko wymiar fizyczny"

Firma Publicon Sport z Wrocławia będzie zajmować się szukaniem partnerów i sponsorów dla reprezentacji Ukrainy, która w czerwcu wystąpi dwukrotnie w roli gospodarza w Lidze Narodów UEFA.

[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać Wiadomość
[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: "Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać"

W jednym z najważniejszych talk-show emitowanym na antenie państwowej rosyjskiej telewizji miał miejsce ciekawy i dla Rosjan zapewne bardzo zaskakujący monolog analityka wojskowego i emerytowanego pułkownika Michaiła Chodarionoka. - Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji geopolitycznej (...) Ta sytuacja nie jest normalna i w ten czy inny sposób musimy ją rozwiązać - apelował Chodarionok.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe