Coś się kończy? Boris Johnson: Biologiczni mężczyźni nie powinni startować w kobiecych dyscyplinach

Szef brytyjskiego rządu Boris Johnson powiedział w środę, że transeksualistki nie powinny być dopuszczane do rywalizacji w kobiecych dyscyplinach sportowych – informuje BBC News.
Boris Johnson  Coś się kończy? Boris Johnson: Biologiczni mężczyźni nie powinni startować w kobiecych dyscyplinach
Boris Johnson / fot. PAP/EPA/NEIL HALL

Nie sądzę, by biologiczni mężczyźni powinni brać udział w kobiecych dyscyplinach sportowych. Może to kontrowersyjne, ale wydaje mi się, że to rozsądne – powiedział premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson.

Użyta przez szefa brytyjskiego rządu fraza „biologiczny mężczyzna”, która odnosi się do transseksualnych kobiet już została przez niektóre środowiska jako „obraźliwa” i „uwłaczająca” wobec transseksualistów.

Zdaniem Johnsona kobiety powinny mieć zapewnioną własną „przestrzeń” i powinny istnieć zarówno kobiece więzienia, przebieralnie, specjalne miejsca w szpitalach dla kobiet czy „cokolwiek innego”, co jest „przeznaczone dla kobiet”. – To tyle, jeśli chodzi o moje myślenie w tej kwestii. Jeśli to powoduje spór z innymi, to musimy to wszystko uzgodnić – zaznaczył.

Nie oznacza to, że nie jestem ogromnie przychylny ludziom, którzy chcą zmienić płeć. Bardzo ważne jest, abyśmy dawali ludziom jak najwięcej miłości i wsparcia w podejmowaniu takich decyzji. Są to jednak złożone kwestie i nie sądzę, aby można je było rozwiązać za pomocą jednego szybkiego, łatwego aktu prawnego. Potrzeba wielu rozwiązań, aby to zrobić dobrze – dodał.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe