[List do Redakcji] Syn b. więźnia KL Auschwitz po przegranej sprawie sądowej NIE PRZEPROSI Muzeum Auschwitz i prosi o wskazanie do którego więzienia ma się zgłosić

Otrzymaliśmy list od autora licznych publikacji na temat obozu koncentracyjnego Auschwitz, a także licznych publikacji historycznych na ten temat Jerzego Klistały, który przegrał sprawę apelacyjną w procesie wytoczonym mu przez Muzeum Auschwitz.
Jerzy Klistała [List do Redakcji] Syn b. więźnia KL Auschwitz po przegranej sprawie sądowej NIE PRZEPROSI Muzeum Auschwitz i prosi o wskazanie do którego więzienia ma się zgłosić
Jerzy Klistała / Screen YouTube

Czytaj również: Sprawa Pana Jerzego. Już jutro rozprawa w procesie z Muzeum Auschwitz

[Tylko u nas] Sąd zakazał historykowi i synowi Więźnia Auschwitz krytyki kierownictwa Muzeum Auschwitz

Nie zgadzając się z wydanym wyrokiem, NIE PRZEPROSZĘ dyrektora Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau dr Piotr M.A. Cywińskiego, że w swoich artykułach opublikowanych na portalu Tysol.pl w dniach 15.06.2018 r., 13.01.2019 r., 20.01.2019 r. oraz 17-.02.2019 r. znalazły się informacje nieścisłe podobnie jak oceny wskazujące, że:

 

  • Dyrekcja Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau „zamiata pod dywan” sprawy dotyczące sformułowań „polskie obozy”; (wielokrotnie wyjaśniałem skąd zaistniała pomyłka)
  • Na terenie Muzeum Auschwitz-Birkenau został „zdemolowany”. symbol polskiej martyrologii, którym jest blok nr 11, zwany Blokiem Śmierci (tak jak ja myślą byli więźniowie oraz ich rodziny).
  • Muzeum Auschwitz-Birkenau moim zdaniem pomniejsza i bagatelizuje działalność rtm. Witolda Pileckiego, eksponując żydowski ruch oporu. (Nieznajomość faktów. Współtwórców wewnątrz obozowego ruchu oporu było znacznie więcej o równie wielkich zasługach, tyle że większość z nich została w KL Auschwitz zamordowana, a przez dyrekcję Muzeum zlekceważona).

Mam honor, nie wyznaję zasady dorabiania się honorariami za pracę o ofiarach które w „piekle” jakim był KL Auschwitz i inne hitlerowskie obozy koncentracyjne. Za opracowane dotychczas 21 publikacji – książek, nie otrzymałem żadnych honorariów autorskich, czy wyróżnień. Uratowałem w tych opracowaniach ok. 16000 nazwisk od zapomnienia, i nie zgadzam się na zakłamywanie narracji o faktach historycznych w Muzeum KL Auschwitz, gdyż opracowania te wykonałem w oparciu o rozmowę ze świadkami tych przeżyć „piekła na ziemi” – byłymi więźniami KL Auschwitz oraz wg. dokumentów jakie w Archiwum PMA-B mi udostępniono.

W związku z powyższym, oczekuję na wskazanie mi miejsca odosobnienia gdzie mam się zgłosić w celu odbycia kary za odmowę wykonania wyroku.

Proszę o podanie konta, na jakie mam wpłacić należność kosztów sądowych i odrzuconą apelację.
Pozostawiam sobie w dalszym ciągu prawo do dalszego komentowania sprawy, na łamach publikatorów zgadzających z moim zdaniem i przekonaniami.

Zdjęcie z otwarcia nowej wystawy w salach w bloku nr 11 w 2018 r., gdzie więźniowie KL Auschwitz na pryczach spędzali przed rozstrzelaniem ostatnią noc i na belkach stropowych pozostawiali ostatnie pożegnalne pisane lub wyskrobane „myśli”. Prycze tam się znajdujące wyniesiono i wyeksponowano w zamian widoczne na zdjęciu banery, przekłamujące „wystrój” tych sal gdy były czynne w okresie okupacji hitlerowskiej!

NIE PRZEPRASZAJĄCY Jerzy Klistała


Postscriptum: 

Mam 86 lat, ojciec zginął gdy miałem 8 lat, utrzymuję się z emerytury obecnie przyznanej w wysokości netto: 2248 zł. Proszę o porównanie z zarobkami zarządzającego Muzeum, poborami i nagrodami prezesa Banku p. Glapińskiego, wydanymi środkami finansowymi przez Premiera na reklamę „Nowego Ładu”, na wydane przez p. Sasina miliony na przygotowywane pocztowe wybory prezydenckie itd.

Potwierdzenie braku zgody na „modernizację” PMA-B w liście do druha Prezydenta RP, byłego (102 letniego) więźnia Pana Bogumiła Sojeckiego z dnia 17.09.2020 r.

Bielsko-Biała 06.04.2022 r.
 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe