Polacy uważają, że to UE powinna sfinansować pomoc dla ukraińskich uchodźców [sondaż]

Zdecydowana większość Polaków uważa, że koszt utrzymania ukraińskich uchodźców powinna ponosić Unia Europejska. Urzędnicy europejscy nie śpieszą się jednak do pomocy.
Uchodźcy z Ukrainy Polacy uważają, że to UE powinna sfinansować pomoc dla ukraińskich uchodźców [sondaż]
Uchodźcy z Ukrainy / PAP/Darek Delmanowicz

O to, kto powinien utrzymywać ukraińskich uchodźców w Polsce, zapytała Polaków pracownia IBRiS na zlecenie dziennika „Rzeczpospolita”. Wyniki sondażu są jednoznaczne.

Aż 61,4 proc. Polaków uważa, że koszty utrzymania ukraińskich uchodźców powinna ponosić UE. 25,7 proc. badanych uważa, że koszty te powinien ponosić polski rząd.

Unijni urzędnicy zdają się jednak niechętnie odnosić do pomocy Polsce. Unijny komisarz ds. budżetu Johannes Hahn twierdzi na przykład, że na unijne środki dla uchodźców z Ukrainy jest jeszcze „za wcześnie”.

Czytaj więcej: Co z unijnymi środkami na ukraińskich uchodźców? Europejski komisarz: „Jest jeszcze za wcześnie”


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie Wiadomość
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie

Niektórzy europejscy przywódcy, ze szczególnym uwzględnieniem Emmanuela Macrona i Olafa Scholza, uważają, że "Rosji nie wolno poniżyć", chociaż to Rosja jest brutalnym agresorem na Ukrainie, który ma na sumieniu nie tylko militarną agresję na niepodległe państwo, ale coraz więcej wskazuje na to, że również zbrodnie wojenne. Innego zdania jest Siergiej Radczenko profesor w Centrum Kissingera, School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University w Waszyngtonie.

Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. Sport ma nie tylko wymiar fizyczny Wiadomość
Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. "Sport ma nie tylko wymiar fizyczny"

Firma Publicon Sport z Wrocławia będzie zajmować się szukaniem partnerów i sponsorów dla reprezentacji Ukrainy, która w czerwcu wystąpi dwukrotnie w roli gospodarza w Lidze Narodów UEFA.

[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać Wiadomość
[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: "Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać"

W jednym z najważniejszych talk-show emitowanym na antenie państwowej rosyjskiej telewizji miał miejsce ciekawy i dla Rosjan zapewne bardzo zaskakujący monolog analityka wojskowego i emerytowanego pułkownika Michaiła Chodarionoka. - Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji geopolitycznej (...) Ta sytuacja nie jest normalna i w ten czy inny sposób musimy ją rozwiązać - apelował Chodarionok.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe