Rosji zaczyna brakować żołnierzy? „Die Welt”: „Putin ma tylko jedno wyjście”

Rosyjskie wojska mają wycofywać się z północnej Ukrainy, aby skupić się na ofensywie na wchodzie kraju. Ofensywa może jednak napotkać spore problemy.
Rosyjskie straty na Ukrainie Rosji zaczyna brakować żołnierzy? „Die Welt”: „Putin ma tylko jedno wyjście”
Rosyjskie straty na Ukrainie / Facebook/General Staff of the Armed Forces of Ukraine

O działaniach rosyjskich wojsk na Ukrainie pisze niemiecki dziennik „Die Welt”. Według Niemców Rosjanie wycofują się z północy Ukrainy, aby skupić się na działaniach na wschodzie kraju.

Rosyjskie wojska mogą mieć jednak pewien problem. Jak wynika z szacunków NATO, Rosja straciła dotychczas w wojnie 40 tys. żołnierzy, zabitych, rannych, wziętych do niewoli i tych, którzy zdezerterowali.

Zachodni eksperci szacują, że Rosjanie mogli stracić 10–15 proc., a może nawet 25–30 proc. oddziałów bojowych wysłanych do walki na Ukrainę.

Problemem pozostaje też zniszczenie sprzętu rosyjskiego. Według ukraińskich źródeł Rosjanie stracili grubo powyżej 100 samolotów i prawie 1000 czołgów.

Zdaniem dziennika „Die Welt” Putinowi zostało już tylko jedno rozwiązanie. Prezydent Rosji miałby ogłosić powszechną mobilizację w Rosji. Oznaczałoby to jednak uznanie działań rosyjskich na Ukrainie za pełnowymiarową wojnę.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe