Michał Nowicki w wywiadzie dla prorosyjskiego Sputnika. Syn posłanki znów szokuje, wspierając Putina

Syn posłanki Wandy Nowickiej znów dał o sobie znać, tym razem udzielając wywiadu prorosyjskiemu portalowi Sputnik. Oskarżył wszystkie media w Polsce o „plucie tym samym, histerycznym, rusofobicznym bełkotem”.
Michał Nowicki na kanale Youtube
Michał Nowicki na kanale Youtube "Odrodzenie Komunizmu" / Fot. Youtube

Michał Nowicki to syn posłanki Lewicy Wandy Nowickiej. Na co dzień przebywa w Paryżu, a w wolnym czasie rozwija swój kanał na YouTubie „Odrodzenie Komunizmu”, gdzie np. pośród łazienkowej scenerii przybliża widzom tematy związane ze światową rewolucją i walką klas, ale też komentuje bieżące wydarzenia polityczne. Jego programy wyróżnia przede wszystkim forma – Michał Nowicki ubrany w stylizowaną na mundur koszulobluzę i czerwony krawat podaje widzom ideę marksistowską.

Nowicki: Ukrainą rządzi junta neonazistowska

Od chwili rozpoczęcia rosyjsko-ukraińskiej wojny youtuber wielokrotnie wyrażał swoje antyukraińskie przekonania i poparcie dla – jak to nazywa – „operacji militarnej” prowadzonej przez Federację Rosyjską Władimira Putina. Jego zdaniem „operacja” ma na celu zniszczenie „ukraińskiego nazizmu” w kraju, gdzie ma rządzić „junta neonazistowska”.

– Drogie Polki, drodzy Polacy, drogie osoby polskojęzyczne, jak zapewne wiecie, od kilku godzin trwa na Ukrainie operacja mająca na celu zniszczenie ukraińskiego nazizmu. Postanowiłem nagrać ten film, gdyż wszystkie polskie media i polskie partie polityczne zjednoczone są w histerii antyrosyjskiej, gdzie całkowicie jest zapomniany rzeczywisty cel tej operacji

– przekonywał Nowicki z łazienki.

Tym razem zadziwił opinię publiczną udzieleniem wywiadu dla prorosyjskiego Sputnika, gdzie twierdził, że ok. połowa Polaków nie popiera wspierania Ukrainy w jej konflikcie z Rosją.

– Przynajmniej połowa polskiego społeczeństwa nie chce, by Polska aktywnie wspierała Ukrainę przeciwko Rosji i jest wielką kompromitacją fakt, że głos tych ludzi nie jest w ogóle słyszalny w publicznej dyskusji

– twierdzi youtuber.

Oprócz filmów takich jak „Rosja to nie ZSRR! (niestety)”, „Zełenski to Kim Jong Un. UE to Korea Północna” na jego kanale można również znaleźć audycje poświęcone przekonywaniu, że w Unii Europejskiej cenzurowany jest przekaz rosyjski. Dowodem na poparcie tych tez mają być ograniczenia, z jakimi portal Sputnik i telewizja Russia Today spotkały się w niektórych państwach, m.in. w Niemczech.

Zanurkowałem na Sputniku aby sprawdzić czy misie z Kolaboracji się pokazywali. Niby nie. A co znalazłem? 12 godzin po bandyckim napadzie ruskich na Ukrainę, Sputnik opublikował wywiad z synem Wandy Nowickiej, Michałem. Wywiad miał zniechęcić Polaków do pomocy Ukraińcom [pisownia oryginalna – przyp. red.]

– pisze na Twitterze jeden z internautów, który dotarł do wywiadu Michała Nowickiego.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe