Wyraźny spadek poparcia KO. Ten sondaż nie spodoba się Donaldowi Tuskowi

Gdyby wybory odbyły się w niedzielę wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość kierowane przez Jarosława Kaczyńskiego – wynika z najnowszego badania pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl.
 Wyraźny spadek poparcia KO. Ten sondaż nie spodoba się Donaldowi Tuskowi
/ fot. Flickr / EPP / CC BY 2.0

Według badania Social Changes na Zjednoczoną Prawicę chce zagłosować 38 proc. ankietowanych. To wzrost o 1 pkt proc. w porównaniu z poprzednią falą badań – zwrócono uwagę.

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, na którą chce oddać swój głos 25 proc. badanych. Serwis zaznacza, że jest to spadek o przeszło 4 pkt proc. w porównaniu z ostatnią falą badań.
Ostatnie miejsce na podium przypadło Polsce 2050. Ugrupowanie Szymona Hołowni utrzymało swoje poparcie wynoszące 11 proc.

Na czwarte miejsce wróciła Lewica, ciesząca się obecnie poparcie 9 proc. badanych, co oznacza wzrost o 2 punkty. 1 punkt traci Konfederacja, mogąca liczyć na 8 proc. głosów. W Sejmie znalazłoby się także Polskie Stronnictwo Ludowe, które uzyskało 5 proc. wynik. To o 2 pkt proc. więcej niż poprzednio.

Pod progiem wyborczym znalazła się partia Kukiz’15 z 2 proc. oraz Porozumienie Jarosława Gowina z 1 proc.

„Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym w dniach od 1 do 4 kwietnia 2022 roku. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział N=1067 osób” – przekazało wPolityce.pl.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe