Rosyjski dziennikarz i laureat Pokojowej Nagrody Nobla zaatakowany w pociągu

Redaktor naczelny „Nowej Gaziety” i laureat Pokojowej Nagrody Nobla z 2021 roku Dmitrij Muratow został zaatakowany w pociągu relacji Moskwa-Samara.
 Rosyjski dziennikarz i laureat Pokojowej Nagrody Nobla zaatakowany w pociągu
/ fot. Twitter

 

Redaktor naczelny „Nowej Gaziety” i laureat Pokojowej Nagrody Nobla z 2021 roku Dmitrij Muratow został zaatakowany w pociągu przez niezidentyfikowanego napastnika. Jak przekazała redakcja „Nowej Gaziety”, Muratow został oblany mieszanką farby olejnej oraz acetonu.

„Nowaja Gazieta” podała, że do zdarzenia doszło w pociągu relacji Moskwa-Samara. W wyniku sytuacji wyjazd pociągu opóźnił się o pół godziny.

Warto przypomnieć, że „Nowaja Gazieta” jako jedno z nielicznych rosyjskich mediów potępiło rosyjską agresję na Ukrainę, która rozpoczęła się 24 lutego.

– Dzisiaj zebraliśmy się wszyscy w redakcji wcześnie rano. Jesteśmy w smutku – mówił na specjalnym nagraniu opublikowanym w dzień inwazji Dmitrij Muratow. – Nasz kraj na rozkaz prezydenta Putina rozpoczął wojnę z Ukrainą. I wojny tej nie ma kto zatrzymać. Dlatego wraz z żalem doświadczamy także wstydu – podkreślił.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe