"Matko schodzących do schronów, Królowo zburzonych cerkwi". Piękny utwór młodego polskiego jezuity podbija internet [video]

Niezwykły utwór-modlitwa opublikowany został przez jezuitę Dominika Dubiela SJ. "Litania za Ukrainę" porusza zarówno przejmującym tekstem, jak i niecodzienną oprawą muzyczną.
/ YT print screen/Modlitwa w Drodze

Utwór wykonują Kasia Bogusz i Rafał Maciejewski przy akompaniamencie Dawida Czernika (skrzypce), Mateusza Dudka (akordeon) oraz Mateusza Frankiewicza (kontrabas). Autorem tekstu i muzyki jest Dominik Dubiel SJ.

"Poukładałem trochę emocje i myśli związane z tym co się dzieje i skomponowałem prostą, maryjną pieśnio-modlitwę za Ukrainę" - informował kilka tygodni temu autor.

""Matko schodzących do schronów, Królowo zburzonych cerkwi, o Pani drżących ze strachu i zimna - módl się za nami" - zapraszam do wspólnej modlitwy naszą pieśnią" - napisał Dominik Dubiel po publikacji utworu.

"Trudno nam wierzyć, w to co się dzieje na Ukrainie. Żyjemy w niepokoju, wielu z nas napełnia smutek, zwątpienie… Dominik Dubiel wyraził nasze różne stany w piosence, którą razem z Kasią Bogusz zaśpiewaliśmy. Może bardziej się tą piosenką pomodliliśmy… +" - stwierdził wokalista Rafał Maciejewski.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe