„Tusk właśnie poparł Macrona w wyborach. Będzie powtórka Budapesztu?” Internauci nie zostawili suchej nitki na „przeprosinach Emmanuela”

„Panie Prezydencie, drogi Emmanuelu, żaden porządny Polak nie popiera Madame le Pen, tak jak żaden porządny Polak nie popiera Orbána czy Putina. Polacy w przytłaczającej większości są za Europą, Ukrainą i wolnością, niezależnie od bzdur, które mówi premier Morawiecki” – napisał Tusk po bezczelnych słowach Macrona, który najpierw oskarżył Morawieckiego o to, że „ingeruje w kampanię we Francji”, a potem nazwał go „prawicowym antysemitą”.
Donald Tusk „Tusk właśnie poparł Macrona w wyborach. Będzie powtórka Budapesztu?” Internauci nie zostawili suchej nitki na „przeprosinach Emmanuela”
Donald Tusk / Wikipedia CC BY 2,0 EPP

Jednak słowa Tuska nie spotkały się w przytłaczającej większości z poparciem internautów.

Atak Macrona

W poniedziałek szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki zaapelował do przywódców europejskich o „jasne, zdecydowane sankcje” na Rosję.

Polski premier, nawiązując do masakry na cywilach w podkijowskiej Buczy, powiedział: – Panie prezydencie Macron, ile razy negocjował pan z Putinem, co pan osiągnął? Czy powstrzymał pan którekolwiek z tych działań, które miały miejsce?

CZYTAJ WIĘCEJ: Ile razy negocjował Pan z Putinem i co pan osiągnął?” Morawiecki ostro do prezydenta Francji

Morawiecki zapytał także retorycznie, czy ktokolwiek negocjowałby z Adolfem Hitlerem.

Emmanuel Macron w rozmowie z „Le Parisien” został zapytany o mocne słowa użyte w poniedziałek przez polskiego premiera.

CZYTAJ TAKŻE: Macron ma powody do obaw, Le Pen do radości. To pierwszy taki sondaż

– To wstyd. Polski premier jest prawicowym antysemitą, który zakazuje działalności osobom LGBT. Jest on objęty procedurą europejską, ponieważ samowolnie zwolnił wielu sędziów – stwierdził Macron.

Jak dodał, Morawiecki „popiera Marine Le Pen, z którą spotkał się kilkakrotnie”. – Nie bądźmy naiwni, on teraz chce jej pomóc przed wyborami! – powiedział francuski prezydent.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe