Egipt: Ksiądz zasztyletowany na ulicy

W Aleksandrii zasztyletowano księdza koptyjsko-prawosławnego. Do ataku doszło wieczorem 7 kwietnia na miejskiej promenadzie. O sprawie poinformowały lokalne media.
szejk Ahmed el-Tayeb Egipt: Ksiądz zasztyletowany na ulicy
szejk Ahmed el-Tayeb / wikipedia/CC BY-SA 2.0

 

Kościół koptyjsko-prawosławny oraz egipskie ministerstwo spraw wewnętrznych potwierdzili, że 56-letni ks. Arsanios Wadid z parafii w dzielnicy Karmouz zmarł w szpitalu na skutek odniesionych ran.

Podejrzany o zbrodnię 60-letni mężczyzna został zatrzymany. Motywy tego czynu nie są na razie znane, sprawę badają służby.

Wielki imam meczetu Al-Azhar w Kairze, szejk Ahmed el-Tayeb, złożył kondolencje rodzinie zmarłego oraz patriarsze Koptów Tawadrosowi II, poinformowała gazeta „Al Ahram”. Według tej informacji sunnicki wielki imam podkreślił, że w islamie zamordowanie człowieka jest jednym z największych grzechów i ściąga na sprawcę gniew Boży oraz karę.

El-Tayeb ostrzegł jednocześnie, że takie czyny, jak zabójstwo księdza, mogą utorować drogę do starć na tle religijnym. Najbardziej wpływowy duchowny islamski zaapelować mial do wszystkich obywateli, aby nie dopuszczali do podobnych działań.

ts (KAI) / Aleksandria


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe