"Wywołane chciwością pragnienie kontynuowania biznesu". Kanclerz Austrii w Moskwie

Kanclerz Austrii, Karl Nehammer, spotyka się w poniedziałek w Moskwie z Władimirem Putinem. Jest to pierwszy przywódca kraju UE, który spotyka się z prezydentem Rosji od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę.
Karl Nehammer
Karl Nehammer / Flickr/European People's Party

Od czasów rozpoczęcie wojny 24 lutego, żaden z przywódców zachodnich nie spotkał się Władimirem Putinem. Rosyjski przywódca miał okazję spotkać się tylko z premierem Izraela.

O wizycie w Moskwie Karl Nehammer miał poinformować zarówno przywódców Niemiec i Unii Europejskiej, jak i prezydenta Ukrainy, Wołodymyra Zełeńskiego. 

Jutro spotkam się z Władimirem Putinem w Moskwie. Jesteśmy neutralni militarnie, ale mamy jasne stanowisko w sprawie rosyjskiej wojny agresji przeciwko Ukrainie. Musi się zatrzymać! Potrzebne są korytarze humanitarne, zawieszenie broni i pełne dochodzenie w sprawie zbrodni wojennych.

- pisał w niedzielę w mediach społecznościowych kanclerz Austrii.

Nie wszyscy jednak wierzą w intencję Karla Nehammera. Niektózy podkreślają, że kanclerzowi Austrii może chodzić nie o próby zażegnania konfliktu, ale o interesy biznesowe.

Pomimo masakr rosyjskich w Ukrainie, kanclerz Austrii jedzie do Moskwy na spotkanie z Putinem. Wywołane chciwością pragnienie kontynuowania jawnego i tajnego biznesu z Rosją jest maskowane przez rzekomą troskę o pokój. Taka postawa tylko skłania Putina do eskalacji agresji przeciwko Ukrainie, całej Europie i Zachodowi.

- napisał w mediach społecznościowych kierownik "Zespołu rosyjskiego" w Ośrodku Studiów Wschodnich, Marek Menkiszak. 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe