Kolejny transport z pomocą dla Ukraińców

Region Rzeszowski NSZZ „Solidarność” wysłał na objętą wojną Ukrainę kolejną pomoc humanitarną.
fot. Region Rzeszowski NSZZ
fot. Region Rzeszowski NSZZ "Solidarność"

Koordynatorem akcji z ramienia Zarządu Regionu jest Marek Hojło, natomiast działania po stronie Ukrainy koordynuje rektor seminarium ks. Jacek Uliasz. Biskup pomocniczy archidiecezji lwowskiej Edward Kawa będzie przekazywał pomoc dalej na wschód Ukrainy.

Wśród najpotrzebniejszych środków, na które wskazywał koordynator akcji ks. Jacek Uliasz, znalazły się leki i mleko dla dzieci z domu dziecka z Rohatyna. Ponadto zakupione zostały produkty spożywcze i higieniczne na potrzeby Domu Miłosierdzia Bożego oraz Seminarium Duchownego w Brzuchowicach-Lwowie.

Raz jeszcze dziękujemy wszystkim darczyńcom, dzięki którym możemy pomagać walczącym o wolną Ukrainę, m.in. organizacjom i strukturom NSZZ „Solidarność”, osobom prywatnym, Starostwu w Łańcucie, firmom G2A, Belin, Linea oraz rzeszowskiej Caritas.

kk


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie Wiadomość
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie

Niektórzy europejscy przywódcy, ze szczególnym uwzględnieniem Emmanuela Macrona i Olafa Scholza, uważają, że "Rosji nie wolno poniżyć", chociaż to Rosja jest brutalnym agresorem na Ukrainie, który ma na sumieniu nie tylko militarną agresję na niepodległe państwo, ale coraz więcej wskazuje na to, że również zbrodnie wojenne. Innego zdania jest Siergiej Radczenko profesor w Centrum Kissingera, School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University w Waszyngtonie.

Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. Sport ma nie tylko wymiar fizyczny Wiadomość
Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. "Sport ma nie tylko wymiar fizyczny"

Firma Publicon Sport z Wrocławia będzie zajmować się szukaniem partnerów i sponsorów dla reprezentacji Ukrainy, która w czerwcu wystąpi dwukrotnie w roli gospodarza w Lidze Narodów UEFA.

[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać Wiadomość
[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: "Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać"

W jednym z najważniejszych talk-show emitowanym na antenie państwowej rosyjskiej telewizji miał miejsce ciekawy i dla Rosjan zapewne bardzo zaskakujący monolog analityka wojskowego i emerytowanego pułkownika Michaiła Chodarionoka. - Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji geopolitycznej (...) Ta sytuacja nie jest normalna i w ten czy inny sposób musimy ją rozwiązać - apelował Chodarionok.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe