Napaść z nożem, pobicie, obrzucenie petardami. Pasmo agresji wobec księży w Rzymie

Tylko w ciągu kilku ostatnich tygodni doszło do trzech opisywanych przez media ataków na księży w Rzymie, informuje katolicki portal Aleteia.org.
 Napaść z nożem, pobicie, obrzucenie petardami. Pasmo agresji wobec księży w Rzymie
/ pixabay.com/Annabel_P

 

W ubiegły poniedziałek, 4 kwietnia, podczas trwającej Mszy św. do kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rzymie wejść miała grupa bezdomnych, którzy zaczęli prowokować i zaczepiać wiernych. W końcu chuligani wtargnąć mieli na ołtarz, skąd 53-letnia kobieta pochodząca z Somalii uderzyć miała w twarz kapłana celebrującego liturgię, ks. Guido Novellego. Według relacji Aletei, okazało się, że kobieta przebywała na terenie Włoch nielegalnie i wszczęto wobec niej procedurę wydalenia z kraju.

Kilka tygodni wcześniej zamaskowany przestępca włamać się miał do Domu Generalnego księży paulistów. Przyłapany przez 89-letniego kapłana rzucił się na niego i ugodził go nożem. Zakonnik został ranny, jego życiu nie zagraża jednak niebezpieczeństwo. Napastnik zdołał uciec wraz ze zrabowanymi przedmiotami.

Z kolei na początku marca doszło do ataku na znanego w Rzymie streetworkera i ewangelizatora ks. Antonia Coluccia. Kapłana obrzucono na ulicy petardami i tzw. bombami hukowymi. Podejrzewa się, że napaść powiązana była z organizowanym przez księdza marszem antyprzemocowym i antyprzestępczym.

"Ks. Coluccia zainicjował wówczas modlitewną procesję w intencji brutalnie zaatakowanego mieszkańca dzielnicy Laurentino" - informuje Aleteia.org.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe