„Uzasadnione cele wojskowe”. Rosja grozi dostarczającym broń Ukrainie

– Rosja będzie postrzegać pojazdy USA i NATO przewożące broń na terytorium Ukrainy jako legalne cele wojskowe – powiedział wiceminister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Riabkow w wywiadzie dla rosyjskiej agencji informacyjnej TASS w środę.
 „Uzasadnione cele wojskowe”. Rosja grozi dostarczającym broń Ukrainie
/ PAP/EPA/MIKHAIL KLIMENTYEV / KREMLIN POOL / SPUTNIK / POOL

Próby spowolnienia operacji specjalnej Rosji na Ukrainie podejmowane przez USA i inne kraje zachodnie będą ograniczane – zapowiedział wiceminister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Riabkow w wywiadzie dla TASS.

– Amerykanom i innym krajom zachodnim jasno dajemy do zrozumienia, że próby spowolnienia naszej operacji specjalnej i wyrządzenia jak największych szkód jednostkom rosyjskim oraz jednostkom DRL i ŁRL będą surowo karane – powiedział polityk.

Riabkow powiedział również, że Rosja będzie uważać pojazdy USA i NATO, które transportują broń na Ukrainie, za legalne cele wojskowe.

Ostrzegamy, że pojazdy USA–NATO z bronią, które poruszają się po terytorium Ukrainy, będą przez nas postrzegane jako legalne cele wojskowe” – poinformował Riabkow.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie Wiadomość
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie

Niektórzy europejscy przywódcy, ze szczególnym uwzględnieniem Emmanuela Macrona i Olafa Scholza, uważają, że "Rosji nie wolno poniżyć", chociaż to Rosja jest brutalnym agresorem na Ukrainie, który ma na sumieniu nie tylko militarną agresję na niepodległe państwo, ale coraz więcej wskazuje na to, że również zbrodnie wojenne. Innego zdania jest Siergiej Radczenko profesor w Centrum Kissingera, School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University w Waszyngtonie.

Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. Sport ma nie tylko wymiar fizyczny Wiadomość
Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. "Sport ma nie tylko wymiar fizyczny"

Firma Publicon Sport z Wrocławia będzie zajmować się szukaniem partnerów i sponsorów dla reprezentacji Ukrainy, która w czerwcu wystąpi dwukrotnie w roli gospodarza w Lidze Narodów UEFA.

[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać Wiadomość
[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: "Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać"

W jednym z najważniejszych talk-show emitowanym na antenie państwowej rosyjskiej telewizji miał miejsce ciekawy i dla Rosjan zapewne bardzo zaskakujący monolog analityka wojskowego i emerytowanego pułkownika Michaiła Chodarionoka. - Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji geopolitycznej (...) Ta sytuacja nie jest normalna i w ten czy inny sposób musimy ją rozwiązać - apelował Chodarionok.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe