Nowy pakiet pomocy dla Ukrainy. Jest decyzja Bidena

Prezydent USA Joe Biden ogłosił w środę zatwierdzenie nowego pakietu pomocy wojskowej dla Ukrainy o wartości 800 mln dolarów. W jego skład wejdą m.in. systemy artyleryjskie, pojazdy opancerzone oraz śmigłowce.
 Nowy pakiet pomocy dla Ukrainy. Jest decyzja Bidena
/ fot. PAP/EPA/Chris Kleponis / POOL

Nowy pakiet pomocy będzie zawierał wiele z wysoce skutecznych systemów broni, które już dostarczamy, a także nowe zdolności skrojone pod szerszy atak Rosji, którego spodziewamy się na wschodniej Ukrainie – powiedział Biden w oświadczeniu po rozmowie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

Wśród nowego sprzętu, który ma być przekazany Ukrainie, wymienił systemy i amunicję artyleryjską, pojazdy opancerzone oraz dodatkowe śmigłowce. Biden nie podał dalszych szczegółów dotyczących uzbrojenia ani ilości przekazywanego sprzętu.

Biden dodał, że USA kontynuują też pomoc w przekazywaniu sprzętu wojskowego od innych sojuszników.

Amerykański prezydent ocenił, że zachodnie dostawy broni na Ukrainę były kluczowe w podtrzymaniu ukraińskiej walki i pomogły w odparciu pierwszej fali ataków.

Nie możemy na tym poprzestać. Jak zapewniłem prezydenta Zełenskiego, Amerykanie będą dalej wspierać odważny naród ukraiński w jego walce o wolność – powiedział prezydent USA.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe