„Jeśli Medwedczukowi coś się stanie…” Przewodniczący rosyjskiej Dumy grozi Wołodymyrowi Zełenskiemu

Zatrzymano prorosyjskiego polityka Wiktora Medwedczuka – poinformował we wtorek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Na opublikowanym zdjęciu polityk, który jest kumem prezydenta Rosji Władimira Putina, ma na sobie mundur ukraińskiego wojska.
Wiktor Medwedczuk „Jeśli Medwedczukowi coś się stanie…” Przewodniczący rosyjskiej Dumy grozi Wołodymyrowi Zełenskiemu
Wiktor Medwedczuk / FB Wołodymyr Zełenski

- Jeśli coś stanie się Wiktorowi Medwedczukowi, Zełenski będzie musiał odpowiedzieć

miał grozić Wołodymyrowi Zełenskiemu Wiaczesław Wołodin przewodniczący Rosyjskiej Dumy cytowany przez Gazeta.ru

Medwedczuk, jeden z liderów zabronionej prorosyjskiej frakcji Opozycyjna Platforma-Za Życie, uważany jest za lobbystę interesów Rosji. Putin jest ojcem chrzestnym jego córki.

Od maja 2021 roku polityk przebywał w areszcie domowym, do którego trafił w związku z podejrzeniem o zdradę stanu i próbę kradzieży surowców na zaanektowanym przez Rosję Krymie. Później prokuratura poinformowała o wysunięciu wobec niego nowego podejrzenia o zdradę stanu i o sprzyjanie działalności organizacji terrorystycznej. Chodzi o związek z nielegalnymi dostawami węgla z separatystycznych republik w Donbasie na przełomie lat 2014 i 2015.

27 lutego, już po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na Ukrainę na szeroką skalę, pojawiły się informacje o tym, że polityk uciekł z aresztu domowego. Na Ukrainie powstała specjalna grupa śledczych poszukująca Medwedczuka. W marcu sąd pozwolił na areszt polityka. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe