Rosyjski ostrzał budynku Caritas. Zabito kilkoro pracowników, dwie kobiety uprowadzono

Radio Watykańskie informuje o tragicznym losie pracowników Caritas w Mariupolu. Kilka osób zginęło podczas rosyjskiego ostrzału budynku kościelnej organizacji pomocowej. Z kolei dwie kobiety, którym udało się przeżyć, wywieziono do Rosji.
Kobiety w Mariupolu Rosyjski ostrzał budynku Caritas. Zabito kilkoro pracowników, dwie kobiety uprowadzono
Kobiety w Mariupolu / EPA/SERGEI ILNITSKY Dostawca: PAP/EPA

 

Dwie pracownice Caritas w Mariupolu zostały przymusowo wywiezione do Rosji. Doszło do tego tuż po tym, jak budynek tej pomocowej organizacji został ostrzelany z czołgu. O deportacji poinformował ks. Rostyslav Spryniuk, kierujący Caritas w tym oblężonym mieście.

Kapłan stwierdził, że choć Rosjanie mówią o „dobrowolnej ewakuacji”, to nie można im dać się zwieść, ponieważ kobiety zostały deportowane przymusowo, zastraszono je bronią. Jest to kolejne potwierdzenie informacji o przymusowych wywózkach z Mariupola do Rosji, gdzie ludziom odbierane są ukraińskie dokumenty i są wywożeni w głąb kraju.

Ks. Spryniuk podkreśla, że deportowane pracownice przeżyły ostrzał siedziby Caritas, ponieważ schroniły się pod schodami. Gdy udało im się wydostać z gruzów trafiły w ręce Rosjan. Kapłan dodaje, że w ostrzale zginęły dwie inne pracownice Caritas, obie z mężami, a jedna również z córką, z którą się schroniła licząc, że budynek organizacji charytatywnej zostanie oszczędzony.

Vatican News / Mariupol


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe