Oficjalnie: Zamiast Rosji to Polska i Słowenia zorganizują mistrzostwa świata siatkarzy w 2022 roku

Na konferencji prasowej w czwartek premier Mateusz Morawiecki poinformował, że to Polska i Słowenia zorganizują w 2022 roku mistrzostwa świata mężczyzn w siatkówce. Pierwotnie imprezę miała organizować Rosja, jednak na skutek brutalnej inwazji na Ukrainę utraciła tę możliwość. Co warte przypomnienia, informację, że mistrzostwa prawdopodobnie odbędą się w Polsce, jako pierwszy podał portal Tysol.pl.
Premier Morawiecki w siedzibie PKOl  Oficjalnie: Zamiast Rosji to Polska i Słowenia zorganizują mistrzostwa świata siatkarzy w 2022 roku
Premier Morawiecki w siedzibie PKOl / PAP/Piotr Nowak

Polska i Słowenia zorganizują tegoroczne mistrzostwa świata mężczyzn w siatkówce, które odbędą się na przełomie sierpnia i września - ogłosił w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w czwartek premier Mateusz Morawiecki. W Polsce odbędą się m.in. półfinały, finał i mecz o 3. miejsce.

Pierwotnie mundial miał się odbyć w Rosji, ale Międzynarodowa Federacja Siatkówki (FIVB) odebrała jej prawa gospodarza po inwazji na Ukrainę.

Polska będzie również współorganizatorem, razem z Holandią, tegorocznych kobiecych MŚ, które zostaną rozegrane 23 września - 15 października. 

Tym samym potwierdzają się informacje publikowane przez portal Tysol.pl z wtorku. Informowaliśmy wówczas, iż według naszych źródeł w Ministerstwie Sportu i Turystyki, istnieje poważna szansa na to żeby mistrzostwa zorganizowała Polska, co miało niebawem zostać ogłoszone przez ministra Kamila Bortniczuka.

Czytaj więcej: Nieoficjalnie. Polska zajmie miejsce Rosji jako organizatora siatkarskich mistrzostw świata w siatkówce?


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe