Sekretarz generalny KEP: Chrystus jest jedynym Sensem naszego istnienia

Naszym zadaniem jako chrześcijan jest nieść nadzieję wielkanocnego poranka tym, którzy tego najbardziej potrzebują – powiedział bp Artur G. Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski, w życzeniach na Wielkanoc 2022.
 Sekretarz generalny KEP: Chrystus jest jedynym Sensem naszego istnienia
/ pixabay.com/congerdesign

 

Sekretarz generalny KEP podkreślił, że Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego po raz kolejny przypomina nam, że: - Chrystus jest jedynym Sensem naszego istnienia. Jego męka, śmierć i zmartwychwstanie, dla naszego zbawienia, są gwarantem zmartwychwstania dla tych, którzy uwierzą w Jego miłość. 

Bp Miziński zaznaczył, że w tym roku Święta Wielkanocne przyszło nam przeżywać w cieniu dramatycznych wydarzeń wojny w Ukrainie.

- W tych okolicznościach pragnę zapewnić o mojej stałej bliskości duchowej i modlitwie za niesprawiedliwie cierpiący naród ukraiński, za tych, którzy oddali życie lub walczą w obronie ojczyny, za tych, którzy niesłusznie cierpią, jako ofiary terroru i wojny, za tych, którzy musieli opuścić wszystko i udać się na wygnanie, by ratować życie swoje i najbliższych, najczęściej dzieci – powiedział. 

- Naszym zadaniem jako chrześcijan jest nieść nadzieję wielkanocnego poranka tym, którzy tego najbardziej potrzebują - dodał. - Obecnie są nimi uchodźcy wojenni z Ukrainy, którzy żyją teraz pośród nas i patrzą na to, jakie dajemy świadectwo naszej wiary. Zaprośmy ich do wspólnego świętowania Zmartwychwstania Pana, pokażmy im nasze zwyczaje i dzielmy się z nimi wielkanocnym orędziem: Jezus zmartwychwstał! – zachęcił bp Miziński. 

- Życzę, by Zmartwychwstały Pan napełnił nas pokojem, abyśmy świętowali z naszymi bliskimi cud wielkanocnego poranka pełni wiary, nadziei i miłości – pewni – że Chrystus zwyciężył zło, grzech i śmierć – zaznaczył sekretarz generalny Episkopatu.

BP KEP / Warszawa


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe