Donald Tusk czy bracia Kaczyńscy? Kto miał rację w kwestii Rosji? [sondaż]
16.04.2022 14:01

Komentarzy: 0
Udostępnij:
Ocena zagrożenia ze strony Rosji była w ostatnich latach wśród polskich polityków rozbieżna. Polacy zostali zapytani, kto miał rację.
O ocenę stanowiska różnych polityków wobec Rosji zapytała Polaków pracownia Social Changes na zlecenie portalu wpolityce.pl. Ocenie mieli podlegać Donald Tusk oraz Lecha i Jarosław Kaczyńscy.
31 proc. Polaków uznało, że rację w ocenie polityki Rosji mieli bracia Kaczyńscy, którzy ostrzegali przed zagrożeniem ze strony Rosji i agresywną postawą Władimira Putina.
Zaledwie 13 proc. badanych uznało, ze rację miał Donald Tusk, który przez długi czas prezentował umiarkowaną postawę wobec Rosji a nawet przez pewien czas dążył do zbliżenia z Moskwą.
7 proc. Polaków wskazało, że rację mieli inni politycy niż Donald Tusk i bracia Kaczyńscy. Największa jednak grupa badanych, bo 49 proc., nie umiało wskazać, kto miał rację w kwestii Rosji.
BB
Komentarzy: 0
Data publikacji: 16.04.2022 14:01
Źródło: wpolityce.pl
Polskie F-16 przechwyciły rosyjski samolot
09.04.2026 10:06

Komentarzy: 0
W środę para dyżurna myśliwców F-16 polskich sił powietrznych dokonała skutecznego przechwycenia, identyfikacji wizualnej oraz eskortowania samolotu Federacji Rosyjskiej, który wykonywał lot nad Morzem Bałtyckim – poinformowało w piątek Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.
Czytaj więcej
Gen. Wroński: Niemcy i Francuzi nie przyjdą nam z pomocą w sytuacji rosyjskiej agresji
08.04.2026 15:49

Komentarzy: 0
– Nie wierzę w to, że oto Niemcy i Francuzi, i jeszcze inni przyjdą nam z pomocą w sytuacji rosyjskiej agresji, bo będą się bali, że popsują im się własne relacje i zamknie się kurek gazowy – mówi portalowi Tysol.pl gen. Dariusz Wroński, były dowódca 1 Brygady Lotnictwa Wojsk Lądowych, absolwent studiów podyplomowych na Wydziale Ekonomii u pani prof. Doroty Simpson (Uniwersytet Gdański).
Czytaj więcej
Zełenski przybył do Turcji. Będzie rozmawiać z Erdoganem
04.04.2026 13:18
Prof. Szeremietiew: Gdyby Niemcy zbudowały broń nuklearną, stanowiłyby zagrożenie
03.04.2026 12:54

Komentarzy: 0
„Gdyby w miarę szybko Niemcy zbudowały swoją broń nuklearną, to wtedy może się pojawić rzeczywiście zagrożenie niemieckie” - mówi w wywiadzie dla portalu Tysol.pl prof. Romuald Szeremietiew, ekspert ds. bezpieczeństwa.
Czytaj więcej
Ekspert: Centralizacja UE jest potrzebna Niemcom do porozumienia z Rosją
03.04.2026 10:52

Komentarzy: 0
„Zniesienie zasady jednomyślności w polityce zagranicznej jest warunkiem niezbędnym do porozumienia z Rosją, bo inaczej zagrożone państwa wschodniej flanki – Polska, Bałtowie, Skandynawowie – zawetują to” - mówi w wywiadzie dla Tysol.pl prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski, członek Rady Bezpieczeństwa i Obronności przy Prezydencie RP .
Czytaj więcej
