"Zmartwychwstały Pan pozostaje blisko i umacnia nas". Błogosławieństwo wielkanocne z Jasnej Góry

- Zmartwychwstały Chrystus jest z nami, aby rozświetlić, tak nasze osobiste mroki, jak i wszelkie ciemności nocy naszych czasów - przypominają paulini z Jasnej Góry w tegorocznych życzeniach wielkanocnych.
/ pixabay.com/falco

Przełożony generalny Zakonu Paulinów, o. Arnold Chrapkowski zachęca byśmy przeżywając święta wielkanocne w trudnym czasie niepokoju byli świadkami nadziei, którą przynosi Zmartwychwstały Pan.

- Niech Chrystus zwycięży zło przyniesie nam oraz całemu światu prawdziwy pokój! Niech Maryja, Jasnogórska Królowa Pokoju, wyprasza nam łaskę wiary, nadziei i braterskiej miłości - życzy o. Generał.

- Zmartwychwstały Pan pozostaje blisko i umacnia nas w drodze ku życiu wiecznemu. Swoją mocą podtrzymuje nas, abyśmy nawet w najtrudniejszych momentach życia nie tracili nadziei i z ufnością patrzyli w przyszłość, a przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie otwiera nam bramę do życia bez końca i radowania się Jego obecnością - przypomina. 

- Zmartwychwstały Chrystus jest z nami, aby rozświetlić tak nasze osobiste mroki, jak i wszelkie ciemności nocy naszych czasów - zauważa z kolei przeor Jasnej Góry.

O. Samuel Pacholski podkreśla, że „stało się Nowe Światło, bo Jezus powstał z grobu”, a więc życie jest silniejsze niż śmierć, dobro jest silniejsze niż zło, miłość jest silniejsza niż nienawiść, prawda jest silniejsza niż kłamstwo.

- Niech tegoroczne Wielkanocne Święta ożywią i umocnią w nas naszą chrześcijańską nadzieję; niech będą czasem radosnego spotkania ze „Słońcem, które nie zna zachodu” - naszym zmartwychwstałym Panem - Jezusem Chrystusem; niech będą pełne Bożego światła i pokoju - życzy jasnogórski przeor.

it/BP@JasnaGóraNews / Częstochowa


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe