Prezydent Duda o cyberbezpieczeństwie

Cyberbezpieczeństwo staje się jednym z głównych wyzwań naszych czasów i jest domeną dobrze rozwiniętego państwa – napisał prezydent Andrzej Duda w liście do uczestników i organizatorów II Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa − CYBERSEC 2016.
 Prezydent Duda o cyberbezpieczeństwie
/ prezydent.pl
W imieniu prezydenta list odczytał minister Krzysztof Szczerski.

„Dzięki systemom i sieciom teleinformatycznym coraz więcej działań i usług, świadczonych zarówno przez administrację publiczną, jak i sektor prywatny, realizowanych jest w sposób elektroniczny. Oznacza to konieczność zapewnienia ich poufności, dostępności i integralności. Podstawowym zadaniem instytucji państwowych staje się więc zagwarantowanie bezpieczeństwa obywateli korzystających z cyberprzestrzeni, skuteczna ochrona przed zagrożeniami godzącymi w tożsamość, godność, prywatność i mienie osób” – wskazał prezydent.


Andrzej Duda zaznaczył, że państwo ma obowiązek czuwać nad bezpieczeństwem publicznych zasobów informacyjnych, zwłaszcza rejestrów państwowych, zwracając szczególną uwagę na ochronę danych osobowych.

„Działania służące bezpieczeństwu nie powinny mieć przy tym charakteru ograniczającego czy też wykluczającego. Chodzi o to, by cyberprzestrzeń skutecznie kontrolować w interesie jej użytkowników, a nie by ją zawężać” – dodał.

Cała treść listu prezydenta Andrzeja Dudy dostępny jest TUTAJ.
 

IK

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe