Zgorzelski proponuje współpracę PSL z PiS. „Myślę, że takie coś można poprzeć” [WIDEO]

– Jestem codziennie w Sejmie i codziennie rozmawiam z politykami Prawa i Sprawiedliwości – powiedział wicemarszałek Sejmu i poseł PSL Piotr Zgorzelski i dodał, że złożył propozycję szefowi klubu parlamentarnego PiS Ryszardowi Terleckiemu.
 Zgorzelski proponuje współpracę PSL z PiS. „Myślę, że takie coś można poprzeć” [WIDEO]
/ fot. Twitter / Super Express

 

– Przygotowujemy się do wyborów. (…) Jestem codziennie w Sejmie i codziennie rozmawiam z politykami Prawa i Sprawiedliwości – mówił w programie „Express Biedrzyckiej” na antenie „Super Expressu” wicemarszałek Sejmu i poseł PSL Piotr Zgorzelski.

Zgorzelski przyznał również, że zaproponował szefowi klubu parlamentarnego PiS Ryszardowi Terleckiemu „coś, co cała opozycja by zaakceptowała”. – Wyrzućcie Solidarną Polskę z rządu, pokażcie 5 do 10 projektów ustaw, które są dobre dla Polski, i je poprzemy, tym samym przeprowadzimy projekt zmian w Sądzie Najwyższym i uruchomimy środki [z Krajowego Planu Odbudowy – przyp. red.] – powiedział.

– Jak będzie np. pięć projektów, dzięki którym wyrzucą z rządu Solidarną Polskę, to można takie coś poprzeć – zaznaczył.

– To pan jest w stanie, po wyrzuceniu Ziobry, iść na współpracę z PiS? – zapytała dziennikarka. – Nie na współpracę – odparł krótko. Zapytany o to, co usłyszał od Ryszarda Terleckiego, odpowiedział, że polityk PiS chciał, aby pokazać mu te poprawki, i powiedział, że będą w kontakcie.

– Warunek jest jeden – poprzyjcie poprawki i projekt prezydencki, wyrzućcie Ziobrę z rządu. (…) Trzy czy cztery projekty ustaw, które są ważne, my poprzemy! – powiedział Zgorzelski.

Zapytany o to, kiedy polityk PSL złożył taką propozycję Ryszardowi Terleckiemu, Zgorzelski odparł, że było to jeszcze przed Wielkanocą. Zaznaczył również, że propozycja PSL nie była konsultowana z partnerami z opozycji.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe