Gliwicki Zakład Usług Górniczych z porozumieniem płacowym

Wczoraj w Gliwickim Zakładzie Usług Górniczych podpisano porozumienie płacowe. Waloryzacja wynagrodzeń, dodatek frekwencyjny oraz podwyżka posiłków profilaktycznych to kwestie, które gwarantuje pracownikom podpisanie dokumentu.
fot. PTWP Gliwicki Zakład Usług Górniczych z porozumieniem płacowym
fot. PTWP

Przedstawiciele związków zawodowych w zakładzie podpisali dokument z panią prezes reprezentującą zarząd spółki, Joanną Rurańską-Krężel. Jak czytamy w porozumieniu, wprowadzony zostaje dodatek frekwencyjny jako oddzielny składnik wynagrodzenia za przepracowaną dniówkę. Ustalono dodatek za marzec, który wyniósł 25 zł/brutto za przepracowaną dniówkę dla wszystkich pracowników firmy i zapewniono, że pieniądze zostaną wypłacone do 22 kwietnia. Waloryzacja wynagrodzeń ma obowiązywać od 1 kwietnia. Dla pracowników zatrudnionych na stanowiskach robotniczych pod ziemią będzie to wzrost średnio o 12% (również w przypadku pracowników zatrudnionych na stanowiskach robotniczych na powierzchni), przy czym nie może to być mniej niż 500 zł/brutto, jeśli pracownik będzie miał w danym miesiącu stuprocentową frekwencję. Dla pracowników nierobotniczych dozór średni ma wynieść 20 zł za przepracowaną pod ziemią dniówkę, zaś dozór wyższy i waloryzacja na stanowiskach kierowniczych to średnio o 6% i nie mniej niż 500 zł/brutto więcej. Dla zatrudnionych na stanowiskach funkcyjnych pod ziemią oraz pracowników administracji dodatek wyniesie 25 złotych za przepracowany dzień. Zwiększono też wysokość posiłków profilaktycznych dla pracowników zatrudnionych na stanowiskach nierobotniczych. Od kwietnia ma on wynieść 26 złotych za każdy przepracowany pod ziemią dzień.

Gliwicki Zakład Usług Górniczych GZUG Prowadzimy prace podziemne w wielu kopalniach i zakładach górniczych na Górnym Śląsku. To m. in. drążenie i przebudowa wyrobisk górniczych, remonty budowli podziemnych czy roboty wiertnicze. Zatrudnia ok. 550 osób.

msz


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe