Zaskakujące słowa Borisa Johnsona. Mówi wprost o Polsce

Brytyjski premier Boris Johnson po raz pierwszy potwierdził, że ukraińscy żołnierze są szkoleni z obsługi przekazywanego im sprzętu również na terenie Wielkiej Brytanii. Przy okazji powiedział także o Polsce.
Boris Johnson i Wołodymyr Zełenski Zaskakujące słowa Borisa Johnsona. Mówi wprost o Polsce
Boris Johnson i Wołodymyr Zełenski / fot. Flickr / President of Ukraine / Public Domain

Mogę powiedzieć, że obecnie szkolimy Ukraińców w Polsce w zakresie użycia obrony przeciwlotniczej i w tym kraju [w Wielkiej Brytanii - przyp. red.] w zakresie użycia pojazdów opancerzonych – przekazał w czwartek podczas pobytu w Indiach, gdzie będzie przekonywał tamtejsze władze, by rozluźniły relacje z Rosją.

Rzecznik brytyjskiego premiera potwierdził później, że w Wielkiej Brytanii przebywa obecnie kilkudziesięciu Ukraińców. Nie powiedział natomiast, ilu przebywa w Polsce.

Stacja Sky News podała też, powołując się na urzędnika rządowego, że w zeszłym tygodniu do Wielkiej Brytanii przybyło ponad 20 ukraińskich żołnierzy w celu przeszkolenia ich w zakresie obsługi 120 pojazdów wojskowych przekazywanych Ukrainie przez brytyjski rząd.

Poza szkoleniem na pojazdach opancerzonych Mastiff, Wolfhound i Husky, Ukraińcy będą mieli okazję zobaczyć, jak używać ambulansu Samaritan oraz opancerzonych pojazdów rozpoznawczych Sultan i Samson.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe