Le Pen? Macron? W niedzielę wybory we Francji. Jest sondaż

Agencja Reutera przeprowadziła trzy oddzielne sondaże, z których wszystkie uwzględniają odpowiedzi podane po debacie telewizyjnej pomiędzy Macronem a Le Pen.
 Le Pen? Macron? W niedzielę wybory we Francji. Jest sondaż
/ fot. PAP/EPA/LUDOVIC MARIN / POOL

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich we Francji, w której zmierzą się obecny prezydent Emmanuel Macron oraz liderka Frontu Narodowego Marine Le Pen.

Agencja Reutera podała trzy oddzielne sondaże, z których wszystkie uwzględniają odpowiedzi podane w czwartek, czyli po debacie telewizyjnej. Badania wskazują, że wynik Macrona jest stabilny lub nieznacznie wzrósł – prezydent Francji może liczyć na głosy od 55,5 proc. do 57,5 proc. Francuzów.

Sondażownie przewidują także, że stosunkowo duża liczba Francuzów może zostać w domu i nie udać się do urn wyborczych. Frekwencja na poziomie 72–72 proc. może co prawda dziwić Polaków, ale we Francji byłby to najgorszy wynik w przypadku drugiej tury wyborów prezydenckich od 1969 roku.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie Wiadomość
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie

Niektórzy europejscy przywódcy, ze szczególnym uwzględnieniem Emmanuela Macrona i Olafa Scholza, uważają, że "Rosji nie wolno poniżyć", chociaż to Rosja jest brutalnym agresorem na Ukrainie, który ma na sumieniu nie tylko militarną agresję na niepodległe państwo, ale coraz więcej wskazuje na to, że również zbrodnie wojenne. Innego zdania jest Siergiej Radczenko profesor w Centrum Kissingera, School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University w Waszyngtonie.

Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. Sport ma nie tylko wymiar fizyczny Wiadomość
Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. "Sport ma nie tylko wymiar fizyczny"

Firma Publicon Sport z Wrocławia będzie zajmować się szukaniem partnerów i sponsorów dla reprezentacji Ukrainy, która w czerwcu wystąpi dwukrotnie w roli gospodarza w Lidze Narodów UEFA.

[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać Wiadomość
[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: "Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać"

W jednym z najważniejszych talk-show emitowanym na antenie państwowej rosyjskiej telewizji miał miejsce ciekawy i dla Rosjan zapewne bardzo zaskakujący monolog analityka wojskowego i emerytowanego pułkownika Michaiła Chodarionoka. - Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji geopolitycznej (...) Ta sytuacja nie jest normalna i w ten czy inny sposób musimy ją rozwiązać - apelował Chodarionok.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe