Ukraińskie władze: Nasze wojska wyzwoliły trzy miejscowości w obwodzie charkowskim

W piątek rano ukraińskie siły zbrojne rozpoczęły kontrofensywę w obwodzie charkowskim; wyzwolono miejscowości Bezruki, Słatine i Prudianka nieopodal miasta Derhacze - przekazał w sobotę na Telegramie szef charkowskiej administracji obwodowej Ołeh Syniehubow.
Ukraiński żołnierz Ukraińskie władze: Nasze wojska wyzwoliły trzy miejscowości w obwodzie charkowskim
Ukraiński żołnierz / EPA/STR Dostawca: PAP/EPA

 

"Dobre wieści z pola walki. (...) W piątek trwał zacięty bój, ale nasze wojska odbiły te trzy miejscowości z rąk rosyjskich żołnierzy i umocniły się tam na pozycjach" - relacjonował Syniehubow (https://t.me/synegubov/2969).

Szef regionalnych władz poinformował również, że najeźdźcy nie udało się przełamać ukraińskiej obrony na strategicznie ważnym odcinku frontu pod miasteczkiem Izium w południowo-wschodniej części obwodu charkowskiego. Zdobycie tego przyczółka pozwoliłoby rosyjskiej armii ruszyć na południe, w kierunku Słowiańska i Kramatorska. Stanowiłoby to zagrożenie dla ukraińskiego zgrupowania wojsk w Donbasie - wzrosłoby ryzyko okrążenia tych sił przez Rosjan, nacierających z północy z Iziumu i z południa z okolic Doniecka i Gorłówki.

Jak przekazał Syniehubow, w stolicy obwodu - Charkowie odnotowano w ciągu minionej doby 56 ostrzałów, w wyniku których zginęły dwie osoby, a 19 zostało rannych. 

 

szm/ mal/


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe