Ryszard Czarnecki: 2021: słaby start Sparty - a potem złoto. 2022 - słaby start Sparty - a potem...

2021: słaby start Sparty - a potem złoto. 2022 - słaby start Sparty - a potem...
 Ryszard Czarnecki: 2021: słaby start Sparty - a potem złoto. 2022 - słaby start Sparty - a potem...
/ fot. YouTube / WTS Sparta TV

Ależ mamy ściganie w Ekstralidze na początku sezony Anno Domini 2022! Za nami dwie kolejki: obie tak pasjonujące, że można by obdzielić nimi kilka kolejnych. Niespodzianki niespodziankami, ale przede wszystkim mamy bardzo zaciętą rywalizację - a to najlepsza promocja dla tego nieolimpijskiego sportu „nr 1” w Polsce. Widać, że rywalizacja będzie w tym roku niebywała, a to tylko na dobre wyjdzie polskiemu żużlowi, który ma już chyba dosyć srebrnych I  brązowych medali Speedway of Nations. Chcemy wreszcie złota!

        Co do najsilniejszej żużlowej ligi w naszej galaktyce czyli Ekstraligi, to nie wyciągajmy przedwcześnie wniosków. Przypomnijmy sobie start sezonu 2021. Po trzech pierwszych kolejkach „moja” Betard Sparta Wrocław miała raptem jedno zwycięstwo i dwie porażki, a na koniec sezonu wróciła na tron DMP po 15 latach ! Jeźdźcy ze Stadionu Olimpijskiego (wbrew nazwie nigdy nie było na nim rozgrywanych igrzysk), najpierw znokautowali Toruń u siebie, by potem ulec Grudziądzowi. Skąd ta porażka? GKM jest mocniejszy niż wielu zakładało i wcale nie jest powiedziane, że z góry przesądzona „szóstka” faworytów do play-offów nie okaże się jednak „piątką” poszerzoną o klub z miasta mistrza olimpijskiego na 3 km z przeszkodami Bronisława Malinowskiego (z Moskwy 1980).

      Jeszcze o wyjazdowym meczu Sparty -warto jednak zaznaczyć, że grudziądzki tor raczej nie był do ścigania, bo wszystko rozstrzygało się na starcie i pierwszym łuku. Skądinąd myślę, że miejscowi na swoim stadionie będą bardzo groźni dla wszystkich. Co do innych meczów, to wicemistrz Polski z Lublina znów wyszarpał minimalne zwycięstwo i znów w ostatnim biegu. Z kolei "Byki" opromienione sukcesem pod Jasną Górą, na stadionie imienia Alfreda Smoczyka zdobyły tylko jeden punkt w starciu z klubem Bartka Zmarzlika. A może „aż” jeden punkt? Konia z rzędem temu, kto by obstawiał, że po dwóch kolejkach liderem będzie GKM, Gorzów będzie miał tylko jeden punkt na koncie, zaś Częstochowa równe zero? Ale takie wyniki i taka walka, to absolutnie najlepsza promocja „czarnego sportu”. W pierwszej lidze tez jest ciekawie, ale o tym więcej za tydzień. Jeżeli ktoś by chciał wynająć na potrzeby polskich klubów żużlowych jakiegoś specjalistę od dramaturgii – to nie jest to wcale potrzebne. Prawdziwe życie pisze najciekawsze żużlowe scenariusze...

 

*tekst ukazał się na portalu interia.pl (19.04.2022)


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie Wiadomość
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie

Niektórzy europejscy przywódcy, ze szczególnym uwzględnieniem Emmanuela Macrona i Olafa Scholza, uważają, że "Rosji nie wolno poniżyć", chociaż to Rosja jest brutalnym agresorem na Ukrainie, który ma na sumieniu nie tylko militarną agresję na niepodległe państwo, ale coraz więcej wskazuje na to, że również zbrodnie wojenne. Innego zdania jest Siergiej Radczenko profesor w Centrum Kissingera, School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University w Waszyngtonie.

Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. Sport ma nie tylko wymiar fizyczny Wiadomość
Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. "Sport ma nie tylko wymiar fizyczny"

Firma Publicon Sport z Wrocławia będzie zajmować się szukaniem partnerów i sponsorów dla reprezentacji Ukrainy, która w czerwcu wystąpi dwukrotnie w roli gospodarza w Lidze Narodów UEFA.

[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać Wiadomość
[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: "Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać"

W jednym z najważniejszych talk-show emitowanym na antenie państwowej rosyjskiej telewizji miał miejsce ciekawy i dla Rosjan zapewne bardzo zaskakujący monolog analityka wojskowego i emerytowanego pułkownika Michaiła Chodarionoka. - Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji geopolitycznej (...) Ta sytuacja nie jest normalna i w ten czy inny sposób musimy ją rozwiązać - apelował Chodarionok.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe