Matko miłości obdarz nas pokojem

Po dwuletniej przerwie, w miniony weekend związkowcy wraz z rodzinami z całego kraju znów spotkali się na ogólnopolskiej pielgrzymce do Lichenia.
fot. Reg. Pomorze Zachodnie NSZZ
fot. Reg. Pomorze Zachodnie NSZZ "Solidarność"

Tegoroczna pielgrzymka odbyła się pod hasłem „Matko miłości obdarz nas pokojem”. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Związku z całego kraju, m.in. górnicy, energetycy, stoczniowcy, hutnicy czy kolejarze. Oprócz około trzech tysięcy pielgrzymów, w uroczystej liturgii wzięło udział ponad sto pocztów sztandarowych NSZZ "Solidarność" z całej Polski.

Tradycyjnie w sobotę wszyscy spotkali się na Drodze Krzyżowej, którą poprowadził ks. Grzegorz Molewski, proboszcz parafii św. Jadwigi Śląskiej w Nieszawie. 

W niedzielę Miłosierdzia Bożego, przed południem, do licheńskiej bazyliki weszły poczty sztandarowe naszego Związku. W samo południe miało miejsce wprowadzenie relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki, patrona NSZZ „Solidarność”. Uroczysta msza święta koncelebrowana była pod przewodnictwem nuncjusza apostolskiego w Polsce ks. abpa Salvatore Pennacchio.

"Drodzy bracia i siostry, moje serce raduje się, że dziś w niedzielę Miłosierdzia Bożego mogę uwielbiać Boga za Jego dary razem z Wami. W sposób szczególny dziękuję mu za to, że pozwolił się nam spotkać w tym pięknym sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu" - mówił w homilii abp  Salvatore Pennacchio.

Nawiązując do wprowadzonych relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki, abp Pennacchio stwierdził:

"On również chce nam dziś przypomnieć o pokoju i nadziei płynących z krzyża. W jednym z kazań ks. Jerzy mówił, że przez krzyż idzie się do zmartwychwstania. Innej drogi nie ma."

Po nabożeństwie, związkowe delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, patrona NSZZ „Solidarność”. 

kk


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe