Znikający Putin. Żenująca wpadka rosyjskiej propagandy [WIDEO]

Wczoraj Władimir Putin miał uczestniczyć w uroczystościach z okazji prawosławnego święta Zmartwychwstania Pańskiego w Soborze Chrystusa Zbawiciela w Moskwie. Rosyjskie media przedstawiły z wydarzenia szeroką relację, a w telewizji można było zobaczyć nagranie – z którym jest jednak pewien problem.
Władimir Putin Znikający Putin. Żenująca wpadka rosyjskiej propagandy [WIDEO]
Władimir Putin / EPA/ALEXANDER ZEMLIANICHENKO / POOL Dostawca: PAP/EPA

Na nagraniu można obejrzeć, jak w uroczystościach „uczestniczy” prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin. Postać prezydenta ukazana jest na tle malowidła z koroną na czerwonym stole. Jednak podczas ujęcia, kiedy na tle tego samego malowidła znajdują się prawosławni kapłani, a tło jest chwilami pomiędzy nimi widoczne, Władimira Putina tam nie ma.

Żeby zobaczyć ten „efekt”, trzeba przyjrzeć się nagraniu opublikowanemu na Twitterze przez ukraińskiego kierowcę rajdowego Igora Sushko i porównać ujęcia z 9 i 12 sekundy filmu.

Wielkanoc w rosyjskiej telewizji państwowej. Putin był zbyt wielkim tchórzem, by być obecnym w kościele podczas samego wydarzenia. Dodano wcześniej nagrany materiał filmowy z nim, i to dość kiepsko. Zaginął na ścianie obok obrazu korony na czerwonym stole

– komentuje Sushko.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe