„Bezpieczeństwo i dobre zdrowie w zakładach pracy”. Waldemar Krenc: Ta konferencja to nasz krzyk o zapobieganie wypadkom w pracy

W poniedziałek, 25 kwietnia 2022 r., w Polsko-Amerykańskim Ośrodku Kształcenia Zawodowego w Łodzi odbyła się konferencja pt. „Bezpieczeństwo i dobre zdrowie w zakładach pracy” zorganizowana przez Zarząd Regionu Ziemi Łódzkiej NSZZ „Solidarność” wraz z Okręgowym Inspektoratem Pracy w Łodzi w ramach obchodów Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy i Chorób Zawodowych. Partnerem Konferencji był łódzki oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
 „Bezpieczeństwo i dobre zdrowie w zakładach pracy”. Waldemar Krenc: Ta konferencja to nasz krzyk o zapobieganie wypadkom w pracy
/ Fot. Region Ziemia Łódzka NSZZ "Solidarność"

W wydarzeniu udział wzięli: poseł na Sejm RP Włodzimierz Tomaszewski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy Kamil Jeziorski, a wojewodę łódzkiego reprezentowała dyrektor Biura Kadr, Płac i Budżetu Anna Ciupa. Online w konferencji uczestniczył wicemarszałek województwa łódzkiego Robert Baryła. W imieniu organizatorów gości przywitali okręgowy inspektor pracy Marcin Grzelak oraz przewodniczący Zarządu Regionu łódzkiej Solidarności Waldemar Krenc. 

Coroczna konferencja organizowana jest od 1991 roku przez łódzką Solidarność. W 2021 roku przewodniczący Regionu Ziemia Łódzka NSZZ „Solidarność” Waldemar Krenc podpisał porozumienie z Okręgowym Inspektoratem Pracy w Łodzi o współorganizacji tego wydarzenia. W intencji ofiar wypadków przy pracy tradycyjnie odbywa się również Msza Święta. 

– Traktujemy to wydarzenie jako nasz krzyk, czas podsumowania i wyciągnięcia wniosków z tych wypadków, często niestety śmiertelnych, do których dochodzi w zakładach pracy. To ważna dyskusja skłaniająca do głębszego namysłu i wypracowania lepszych rozwiązań, które zapobiegałyby lub przewidywały możliwe wypadki, a tych niestety nie brakuje, o czym świadczą statystyki. Tylko w ubiegłym roku na terenie województwa łódzkiego wypadkowi w pracy uległo 250 osób, a 22 z nich poniosło śmierć. Podczas konferencji zadajemy pytania: „Czy musiało się to wydarzyć”, „Kto ponosi za to winę”, i staramy się znaleźć na nie odpowiedzi, by zapobiegać takim tragediom w przyszłości. W ramach konferencji odbywają się różne panele dotyczące warunków pracy, chorób zawodowych, wypadków przy pracy i tego, co pośrednio może je powodować, czyli stresu, presji, depresji czy mobbingu. Traktujemy to coroczne wydarzenie jako profilaktykę, okazję do zastanowienia się i wyciągnięcia wniosków na przyszłość – powiedział nam Waldemar Krenc, przewodniczący łódzkiej Solidarności.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Waldemar Krysiak: Kiedy uznamy aktywistów gender za terrorystów? Wiadomości
Waldemar Krysiak: Kiedy uznamy aktywistów gender za terrorystów?

Okaleczają dzieci, atakują rządowe budynki, blokują naukowe wykłady. W ostatnich dniach zabili sześcioro chrześcijan, w tym trójkę dzieci. Czy czas uznać aktywistów gender za terrorystów?

Naukowy wieczór z dr Kaweckim: Książki tunelowe. Wirtualna rzeczywistość z 1830 roku [VIDEO] Wiadomości
Naukowy wieczór z dr Kaweckim: Książki tunelowe. Wirtualna rzeczywistość z 1830 roku [VIDEO]

Wirtualna Rzeczywistość z 1830 roku!! Książki tunelowe, to tomy składające się z kilku stron połączonych ze sobą złożonymi kartkami papieru umieszczonymi po obu stronach, co po rozłożeniu nadaje im wygląd przypominający akordeon.

Rosja stara się uzyskać dodatkowe dostawy broni z Korei Płn. Wiadomości
"Rosja stara się uzyskać dodatkowe dostawy broni z Korei Płn."

Mamy informacje o staraniach ze strony Rosji w sprawie dodatkowych dostaw broni i amunicji z Korei Północnej m.in. w zamian za żywność - powiedział w czwartek rzecznik amerykańskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego (NSC) John Kirby. Ministerstwo skarbu (finansów) USA objęło sankcjami obywatela Słowacji, który miał pośredniczyć w transakcji.

Nie żyje prof. Paweł Śpiewak Wiadomości
Nie żyje prof. Paweł Śpiewak

Jak poinformował portal Onet.pl, zmarł znany socjog i historyk prof. Paweł Śpiewak. Informacje o jego śmierci w rozmowie z portalem potwierdził jego syn, Jan Śpiewak.

Elon Musk wśród setek ekspertów apelujących o zawieszenie prac nad sztuczną inteligencją. Zagrożenie dla ludzkości Wiadomości
Elon Musk wśród setek ekspertów apelujących o zawieszenie prac nad sztuczną inteligencją. "Zagrożenie dla ludzkości"

Ponad tysiąc biznesmenów, inwestorów, ekspertów, a wśród nich takie postacie jak Elon Musk czy współzałożyciel firmy Apple Steve Wozniak, apelują o zawieszenie prac nad potężnymi systemami sztucznej inteligencji w obawie przed zagrożeniem dla ludzkości.

Mężczyzna poszukiwany ws. dwóch zabójstw sam zgłosił się na policję Wiadomości
Mężczyzna poszukiwany ws. dwóch zabójstw sam zgłosił się na policję

24-latek poszukiwany ws. dwóch zabójstw w czwartek wieczorem zgłosił się do komendy policji w Międzychodzie – powiedziała PAP Iwona Liszczyńska z biura prasowego wielkopolskiej policji. Mężczyzna był poszukiwany od środy.

[WIDEO] Marginesy społeczne Burza po wypowiedzi byłego ministra PO Wiadomości
[WIDEO] "Marginesy społeczne" Burza po wypowiedzi byłego ministra PO

– To jest to rozdawnictwo, to jest tworzenie tych marginesów społecznych, w których się PiS wyspecjalizował – mówił w programie "Grafitti" na antenie Polsat News poseł Platformy Obywatelskiej Bartłomiej Sienkiewicz.

Aresztowanie dziennikarza WSJ w Rosji. Jest reakcja Białego Domu Wiadomości
Aresztowanie dziennikarza "WSJ" w Rosji. Jest reakcja Białego Domu

Nękanie amerykańskich obywateli przez rosyjskie władze jest absolutnie nie do przyjęcia - oznajmił w czwartek rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego (NSC) John Kirby, potępiając aresztowanie korespondenta "Wall Street Journal" Evana Gershkovicha. Sekretarz stanu Antony Blinken ponowił swoje ostrzeżenie o niebezpieczeństwach przebywania w Rosji dla obywateli USA.

Kłopoty polityków Konfederacji. Jest zawiadomienie do prokuratury Wiadomości
Kłopoty polityków Konfederacji. Jest zawiadomienie do prokuratury

Robert Bąkiewicz poinformował na Twitterze, że spółka TVMN złożyła zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa przez polityków Konfederacji.

 Daniel Obajtek powołany na prezesa PKN Orlen na kolejną kadencję Wiadomości
Daniel Obajtek powołany na prezesa PKN Orlen na kolejną kadencję

Daniel Obajtek został w czwartek powołany na prezesa zarządu PKN Orlen na kolejną trzyletnią kadencję - podała w czwartek spółka w komunikacie giełdowym.

Emerytury
Stażowe