Bunt pracowników? Twitter blokuje możliwość wprowadzania nieautoryzowanych modyfikacji po informacji o przejęciu przez Elona Muska

To już nie są spekulacje. Według oficjalnych informacji Elon Musk przejmie Twittera, co będzie go kosztowało 44 miliardy dolarów. Wielu pracowników firmy jest bardzo niezadowolonych.
Elon Musk Bunt pracowników? Twitter blokuje możliwość wprowadzania nieautoryzowanych modyfikacji po informacji o przejęciu przez Elona Muska
Elon Musk / Wikipedia CC BY 2,0 Steve Jurvetson

Tak jak inne największe platformy społecznościowe Twitter znany jest z przywiązania do „walki z mową nienawiści” i innych „standardów społeczności”, które przez środowiska konserwatywne nie bez powodu postrzegane są jako skierowane przeciwko osobom niewyznającym progresywnych ideologii, wprowadzające zwyczajną cenzurę. 

Elon Musk zapowiada koniec cenzury i wolność słowa, co aktywistów doprowadza do pasji.

Wielu pracowników Twittera postrzega przejęcie firmy przez konserwatywnego miliardera jako powód do histerii i nerwowych reakcji, szukają na Twitterze pracy, piszą o „zagrożeniu demokracji”. Ich opinie, począwszy od końca kwietnia, kiedy to Elon Musk kupił pierwsze akcje Twittera, wyszukuje znany amerykański krytyk Antify i progresywnych ideologii Andy Ngo.

 

Twitter blokuje możliwość wprowadzania zmian

Twitter zablokował do piątku możliwość wprowadzania zmian na swojej platformie społecznościowej po przyjęciu wartej 44 mld dolarów oferty od miliardera Elona Muska, utrudniając pracownikom wprowadzanie nieautoryzowanych zmian – miały nieoficjalnie przekazać mediom anonimowe źródła.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe