Korwin-Mikke podał się do dymisji? Lider Konfederacji zabiera głos

Janusz Korwin-Mikke podał się do dymisji? Partia byłego europosła od pewnego czasu zmaga się z poważnymi problemami. Czy jej lider postanowił zrezygnować i oddać stery władzy komuś innemu?
 Korwin-Mikke podał się do dymisji? Lider Konfederacji zabiera głos
/ Fot. screen YouTube

Janusz Korwin-Mikke podał się do dymisji? Do doniesień na ten temat za pośrednictwem mediów społecznościowych odniósł się sam lider partii KORWiN, który jednocześnie w swoim wpisie zaznaczył, że chodzi o informacje, które mają pochodzić od Marcina Dopskiego – dziennikarza Salonu24.

CZYTAJ TAKŻE: Znamy nazwisko nowego ministra finansów. Jest decyzja premiera

Janusz Korwin-Mikke od 2019 roku jest jednym z liderów Konfederacji, która jest tworzona przez środowiska Ruchu Narodowego, Korony Grzegorza Brauna oraz partii KORWiN. Jednak w ostatnim czasie na temat byłego europosła jest ponownie głośno za sprawą jego publikacji i wypowiedzi, które, delikatnie rzecz ujmując, nie każdemu przypadają do gustu.

Ekscentryczny styl Korwin-Mikkego doprowadził do tego, że na początku marca z jego formacji politycznej postanowiło odejść trzech posłów – Dobromir Sośnierz, Artur Dziambor oraz Jakub Kulesza.

– Po prawdziwej kanonadzie nieodpowiedzialnych wypowiedzi prezesa (Janusza Korwin-Mikkego) na tematy ukraińskie jesteśmy zmuszeni wypisać się z partii KORWiN powiedział poseł Sośnierz na konferencji na początku poprzedniego miesiąca.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Donald Tusk zaatakował dziennikarza TVP. Szybka odpowiedź Miłosza Kłeczka

Z kolei teraz media społecznościowe obiegła informacja o domniemanej dymisji prezesa Korwin-Mikkego z funkcji zajmowanej w partii KORWiN. W tej sprawie pojawił się już komentarz najstarszego z przywódców Konfederacji.

Dymisja Korwin-Mikkego?

„Dowiedziałem się, że podaję się do dymisji, a partię KORWiN przejmuje kol. Sławomir Mentzen. Cóż: kto wierzył p. Dobskiemu, ten już nieraz się naciął. Inna sprawa, że nie jestem pewien, czy dotrwam do setnych urodzin na tym stanowisku. Ale uwaga: ostatnio zdrowie mi się poprawia!” – napisał Janusz Korwin-Mikke, jednocześnie dementując wiadomość o dymisji.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe