Strzelanina w rosyjskim przedszkolu. Wśród ofiar są dzieci

Rosyjskie media poinformowały o ataku, do jakiego doszło w jednym z przedszkoli w mieście obwodowym Uljanowsk w centrum europejskiej części Rosji. Według rosyjskich agencji informacyjnych przyczyną tragedii miał być konflikt domowy.
Miś pluszowy Strzelanina w rosyjskim przedszkolu. Wśród ofiar są dzieci
Miś pluszowy / Pixabay.com

Jak podaje państwowa rosyjska agencja prasowa TASS, we wtorek uzbrojony w broń palną mężczyzna wdarł się do jednego z miejskich przedszkoli i otworzył ogień do przebywających tam osób. Od kuli napastnika zginęła jedna z opiekunek oraz dwoje dzieci

Deputowany do Dumy Państwowej, czyli izby niższej rosyjskiego parlamentu, Siergiej Morozow poinformował, że pierwsze z zamordowanych dzieci miało 5, a drugie 6 lat.

Napastnik nie żyje

Strzelanina miała zakończyć się samobójstwem zamachowca.

Według TASS przyczyną mordu był konflikt domowy. Podając wiadomość, agencja powołuje się na źródła wśród rosyjskich śledczych.

Zobacz też: Rozmowa ministra z dziennikarzem TVN podbija internet! „To pan o tym nie wie?” [WIDEO]

Zobacz też: Donald Tusk zaatakował dziennikarza TVP. Szybka odpowiedź Miłosza Kłeczka [WIDEO]

Gubernator obwodu uljanowskiego Aleksiej Russkich ma udać się na miejsce zamachu pierwszym lotem z Taszkentu, stolicy i największego miasta Uzbekistanu. Służba prasowa obwodowych władz przekazała, że rodzinom ofiar zostanie zapewniona doraźna pomoc.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe