[wideo] „Mogę pozdrowić hejtera internetowego”. Nerwowa reakcja Budki na pytanie od znanego blogera

Gościem w Radiu ZET w środę był poseł PO Borys Budka, który odpowiadał m.in. na pytania słuchaczy. Na jedno z pytań odmówił jednak odpowiedzi.
 [wideo] „Mogę pozdrowić hejtera internetowego”. Nerwowa reakcja Budki na pytanie od znanego blogera
/ screen video RadioZet.pl

„Proszę wymienić trzy rzeczy, które zrobił pan w ciągu tej i poprzedniej kadencji, by Polakom żyło się lepiej. Jeśli trzy rzeczy to za dużo, to chociaż dwie proszę wymienić. Pozdrawiam”, pisze słuchacz PikuśPOL – przeczytała pytanie od słuchacza prowadząca rozmowę red. Beata Lubecka. Warto w tym miejscu przypomnieć, że PikuśPOL to znany bloger i komentator polityczny (na Twitterze zgromadził ponad 50 tys. obserwujących).

– A, no to… mogę pozdrowić hejtera internetowego i przejść dalej – odparł Borys Budka.

– Ale nie odpowie pan na to pytanie? – zdziwiła się dziennikarka.

Jeżeli to jest rzeczywiście PikuśPOL, to nie. (…) Proszę wejść na ten profil – odpowiedział polityk. 

– Nie wchodziłam na ten profil, ale… – nie odpuszczała prowadząca.

– No i ma pani szczęście (…) pani redaktor, ja uwielbiam takie pytania do posła opozycji. Ja mogę pokazać, ile projektów ustaw zgłosiliśmy w czasie pandemii. Ile dobrych rozwiązań zgłaszaliśmy – uniósł się Borys Budka.

Ale chodzi indywidualnie o pana i pana osiągnięcia. Tak to rozumiem. Nie chodzi o to, jakie propozycje złożyła Platforma Obywatelska, tylko chodzi o propozycje Borysa Budki. Może interpelacje? Poszczególni posłowie mogą mieć indywidualną inicjatywę, tak czy nie? – tłumaczyła cierpliwie redaktor.

– Ależ oczywiście. Presja polityków Koalicji Obywatelskiej jest w wielu miejscach tak duża, że udaje się na rządzie wymóc pewne rzeczy, chociażby pan premier w końcu odniósł się do rzeczy związanych z kredytami. Jest wiele elementów, które myśmy pokazywali, poprawki choćby do ustawy o pomocy Ukraińcom. Ustawa o obronie ojczyzny, nasi parlamentarzyści brali w pracach udział. (…) Rolą opozycji jest kontrola rządu i zgłaszanie propozycji, ale nie łudźmy się, że posłowie opozycji mają moc sprawczą. Nie mają. To logika parlamentarna. Nasze propozycje bardzo często lądują w koszu – odpowiedział Borys Budka.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe