[wideo] „Mogę pozdrowić hejtera internetowego”. Nerwowa reakcja Budki na pytanie od znanego blogera

Gościem w Radiu ZET w środę był poseł PO Borys Budka, który odpowiadał m.in. na pytania słuchaczy. Na jedno z pytań odmówił jednak odpowiedzi.
 [wideo] „Mogę pozdrowić hejtera internetowego”. Nerwowa reakcja Budki na pytanie od znanego blogera
/ screen video RadioZet.pl

„Proszę wymienić trzy rzeczy, które zrobił pan w ciągu tej i poprzedniej kadencji, by Polakom żyło się lepiej. Jeśli trzy rzeczy to za dużo, to chociaż dwie proszę wymienić. Pozdrawiam”, pisze słuchacz PikuśPOL – przeczytała pytanie od słuchacza prowadząca rozmowę red. Beata Lubecka. Warto w tym miejscu przypomnieć, że PikuśPOL to znany bloger i komentator polityczny (na Twitterze zgromadził ponad 50 tys. obserwujących).

– A, no to… mogę pozdrowić hejtera internetowego i przejść dalej – odparł Borys Budka.

– Ale nie odpowie pan na to pytanie? – zdziwiła się dziennikarka.

Jeżeli to jest rzeczywiście PikuśPOL, to nie. (…) Proszę wejść na ten profil – odpowiedział polityk. 

– Nie wchodziłam na ten profil, ale… – nie odpuszczała prowadząca.

– No i ma pani szczęście (…) pani redaktor, ja uwielbiam takie pytania do posła opozycji. Ja mogę pokazać, ile projektów ustaw zgłosiliśmy w czasie pandemii. Ile dobrych rozwiązań zgłaszaliśmy – uniósł się Borys Budka.

Ale chodzi indywidualnie o pana i pana osiągnięcia. Tak to rozumiem. Nie chodzi o to, jakie propozycje złożyła Platforma Obywatelska, tylko chodzi o propozycje Borysa Budki. Może interpelacje? Poszczególni posłowie mogą mieć indywidualną inicjatywę, tak czy nie? – tłumaczyła cierpliwie redaktor.

– Ależ oczywiście. Presja polityków Koalicji Obywatelskiej jest w wielu miejscach tak duża, że udaje się na rządzie wymóc pewne rzeczy, chociażby pan premier w końcu odniósł się do rzeczy związanych z kredytami. Jest wiele elementów, które myśmy pokazywali, poprawki choćby do ustawy o pomocy Ukraińcom. Ustawa o obronie ojczyzny, nasi parlamentarzyści brali w pracach udział. (…) Rolą opozycji jest kontrola rządu i zgłaszanie propozycji, ale nie łudźmy się, że posłowie opozycji mają moc sprawczą. Nie mają. To logika parlamentarna. Nasze propozycje bardzo często lądują w koszu – odpowiedział Borys Budka.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Szokująca tragedia. Pięciolatek zastrzelił młodszego brata Wiadomości
Szokująca tragedia. Pięciolatek zastrzelił młodszego brata

Policja poinformowała w czwartek, że w Lafayette, w stanie Indiana, 16-miesięcznego chłopca zastrzelił jego pięcioletni brat. W mieszkaniu miał dostęp do broni.

„Nie ma szans, żeby zakaz sprzedaży aut spalinowych od 2035 r. wszedł w życie” Wiadomości
„Nie ma szans, żeby zakaz sprzedaży aut spalinowych od 2035 r. wszedł w życie”

– Realizacja rozporządzenia Komisji Europejskiej zakazującego produkcji i rejestracji nowych samochodów spalinowych jest niemożliwa; nie bierze ono pod uwagę rzeczywistości – mówi w rozmowie z PAP eurodeputowana PiS Anna Zalewska, członek Komisji Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności (ENVI) Parlamentu Europejskiego.

Waldemar Krysiak: Kiedy uznamy aktywistów gender za terrorystów? Wiadomości
Waldemar Krysiak: Kiedy uznamy aktywistów gender za terrorystów?

Okaleczają dzieci, atakują rządowe budynki, blokują naukowe wykłady. W ostatnich dniach zabili sześcioro chrześcijan, w tym trójkę dzieci. Czy czas uznać aktywistów gender za terrorystów?

Naukowy wieczór z dr. Kaweckim: Książki tunelowe. Wirtualna rzeczywistość z 1830 roku [WIDEO] Wiadomości
Naukowy wieczór z dr. Kaweckim: Książki tunelowe. Wirtualna rzeczywistość z 1830 roku [WIDEO]

Wirtualna rzeczywistość z 1830 roku! Książki tunelowe to tomy składające się z kilku stron połączonych ze sobą złożonymi kartkami papieru umieszczonymi po obu stronach, co po rozłożeniu nadaje im wygląd przypominający akordeon.

„Rosja stara się uzyskać dodatkowe dostawy broni z Korei Płn.” Wiadomości
„Rosja stara się uzyskać dodatkowe dostawy broni z Korei Płn.”

– Mamy informacje o staraniach ze strony Rosji w sprawie dodatkowych dostaw broni i amunicji z Korei Północnej m.in. w zamian za żywność – powiedział w czwartek rzecznik amerykańskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego (NSC) John Kirby. Ministerstwo skarbu (finansów) USA objęło sankcjami obywatela Słowacji, który miał pośredniczyć w transakcji.

Nie żyje prof. Paweł Śpiewak Wiadomości
Nie żyje prof. Paweł Śpiewak

Jak poinformował portal Onet.pl, zmarł znany socjog i historyk prof. Paweł Śpiewak. Informacje o jego śmierci w rozmowie z portalem potwierdził jego syn, Jan Śpiewak.

Elon Musk wśród setek ekspertów apelujących o zawieszenie prac nad sztuczną inteligencją. „Zagrożenie dla ludzkości” Wiadomości
Elon Musk wśród setek ekspertów apelujących o zawieszenie prac nad sztuczną inteligencją. „Zagrożenie dla ludzkości”

Ponad tysiąc biznesmenów, inwestorów, ekspertów, a wśród nich takie postacie jak Elon Musk czy współzałożyciel firmy Apple Steve Wozniak apelują o zawieszenie prac nad potężnymi systemami sztucznej inteligencji w obawie przed zagrożeniem dla ludzkości.

Mężczyzna poszukiwany ws. dwóch zabójstw sam zgłosił się na policję Wiadomości
Mężczyzna poszukiwany ws. dwóch zabójstw sam zgłosił się na policję

24-latek poszukiwany ws. dwóch zabójstw w czwartek wieczorem zgłosił się do komendy policji w Międzychodzie – powiedziała PAP Iwona Liszczyńska z biura prasowego wielkopolskiej policji. Mężczyzna był poszukiwany od środy.

[WIDEO] „Marginesy społeczne”. Burza po wypowiedzi byłego ministra PO Wiadomości
[WIDEO] „Marginesy społeczne”. Burza po wypowiedzi byłego ministra PO

– To jest to rozdawnictwo, to jest tworzenie tych marginesów społecznych, w których się PiS wyspecjalizował – mówił w programie „Graffiti” na antenie Polsat News poseł Platformy Obywatelskiej Bartłomiej Sienkiewicz.

Aresztowanie dziennikarza WSJ w Rosji. Jest reakcja Białego Domu Wiadomości
Aresztowanie dziennikarza "WSJ" w Rosji. Jest reakcja Białego Domu

Nękanie amerykańskich obywateli przez rosyjskie władze jest absolutnie nie do przyjęcia - oznajmił w czwartek rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego (NSC) John Kirby, potępiając aresztowanie korespondenta "Wall Street Journal" Evana Gershkovicha. Sekretarz stanu Antony Blinken ponowił swoje ostrzeżenie o niebezpieczeństwach przebywania w Rosji dla obywateli USA.

Emerytury
Stażowe