Prawy Sierpowy: Alarm w kontroli lotów!

Od ponad tygodnia obserwuję wzmagający się spór z kontrolerami lotów nad Polską. Zacząłem rozumieć o co chodzi gdy poznałem bliżej ich motywacje płacowe. I w tym momencie straciłem całkowicie szacunek dla tej grupy zawodowej. Owszem mają pracę bardzo odpowiedzialną. Owszem, należą się za taką odpowiedzialność naprawdę wysokie pensje. Ale Oni mają takie wysokie pensje, nawet gdyby te pensje zostały urealnione do średniej europejskiej...
 Prawy Sierpowy: Alarm w kontroli lotów!
/ pixabay.com

Okiem farmera

Dużo by było pisania o ludzkich  motywacjach. Miłość, nienawiść, desperacja, żądza władzy czy chciwość. Jak motywacja kieruje kontrolerami lotów z PAŻP? Zarobki w porównaniu z innym grupami zawodowymi są naprawdę kosmiczne, nawet gdyby popatrzeć na ilość godzin w pracy z nadgodzinami, to Oni wcale się nie przepracowują. Zresztą nie chciałbym  widzieć przemęczonych pracą kontrolerów. Ale do przemęczenia też wiele im brakuje. Że urealniono ich zarobki przez co stracili? A co jeśli zarabiali grubo ponad rzeczywistą wartość ich pracy? Bo wysokie zarobki nie były uzasadnione wkładem merytorycznym, lecz wynikiem cwaniactwa? Jestem zdania że za dobrą pracę należy się odpowiednia płaca. ale gdy piekielnie wysoka płaca staje dla kogoś jeszcze za mała, to mamy powód do alarmu. Jest sporo głosów aby otworzyć miejsca pracy w wieżach kontrolnych na pracowników z zagranicy. Pomysł dobry, wpuszczenie konkurencji na zabetonowane stanowiska pracy pomogłoby w uświadomieniu że chciwość nie popłaca? A może nie tylko chciwość? Są teorie że tu śmierdzi motywacją polityczną. Że te motywacje finansowe są tylko zasłoną dymną. Może chodzi o rozpętanie lawiny żądań podwyżek płac w całej budżetówce? Jak zmuszą do wypłacania tak horrendalnych płac, to w ślad za nimi pójdą inni? Niedawno Tusk wyskoczył z podwyżkami o 20 %. Czy to jest element planu? Zbyt wiele niewiadomych, a ci którzy domagają się podwyżek do nędzarzy nie należą. Zaś żądania nie przysporzą im popularności. No może poza totalna opozycją która mocno ich wspiera. Ja nie wierzę w szczerość intencji tego ,,strajku'' na kilometr czuć tu prowokację. Nie wiem co zrobi rząd, ale wiem co zrobił Reagan. Z dnia na dzień wyrzucił wszystkich strajkujących , dał im dożywotni zakaz pracy w zawodzie kontrolera i zatrudnił innych. Tam też poszło o absurdalne żądania płacowe. Może to dobra metoda? Kiedy koń nie chce pracować i zanadto wierzga, mimo doskonałego karmienia i luksusowej stajni, więc pora go wymienić na mniej rozpieszczonego? Sadzę że znajdzie się nawet więcej kandydatów niż potrzeba. Za takie pieniądze, na pewno!

farmerjanek


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Trzęsienie ziemi w Pałacu Buckingham. Książę William i Kate Middleton podjęli sensacyjną decyzję Wiadomości
Trzęsienie ziemi w Pałacu Buckingham. Książę William i Kate Middleton podjęli sensacyjną decyzję

Brytyjskie media donoszą o kolejnej zaskakującej decyzji, jaka płynie z Pałacu Buckingham. Tym razem książę William i Kate Middleton zdecydowali się na sensacyjny ruch. Sprawa dotyczy zbliżającej się ceremonii koronacji króla Karola III.

„Na pewno wszyscy czują żal”. Apoloniusz Tajner o dramacie Dawida Kubackiego Wiadomości
„Na pewno wszyscy czują żal”. Apoloniusz Tajner o dramacie Dawida Kubackiego

Dawid Kubacki w ostatnich dniach przeżywa trudne chwile. Na początku bieżącego tygodnia skoczek poinformował o swojej rezygnacji z dalszych występów w PŚ. 33-latek swoją decyzję uzasadnił dramatycznym stanem zdrowia żony. Teraz głos w tej sprawie zabrał Apoloniusz Tajner.

Ważny apel żony Kamila Stocha. Napisała, jak można pomóc Wiadomości
Ważny apel żony Kamila Stocha. Napisała, jak można pomóc

Żona Kamila Stocha, Ewa Bilan-Stoch, dodała wpis na Twitterze. W mediach społecznościowych zaapelowała do fanów, którzy mają taką możliwość, o oddawanie krwi.

Szydło: Nie ma zgody na uzależnienie od Chin i zubożenie UE Wiadomości
Szydło: Nie ma zgody na uzależnienie od Chin i zubożenie UE

– To, co w tym momencie proponują unijni urzędnicy, doprowadzi do tego, że Europa zostanie uzależniona tym razem od Chin, a europejskie społeczeństwo zubożeje – powiedziała na łamach „Gazety Polskiej Codziennie” była premier, europoseł PiS Beata Szydło.

Wiadomości
Czym jest przeszczep włosów i kiedy jest stosowany?

Podstawowym wskazaniem do wykonania przeszczepu włosów jest ich utrata z przyczyn naturalnych, dolegliwości związanych z chorobą albo urazem. Brak naturalnych włosów stanowi duży problem dla osób płci obojga, zwłaszcza w młodszym wieku. Obecnie coraz częściej zdarzają się choroby wywołujące wypadanie włosów, dużo więcej jest też przypadków nadmiernego wypadania włosów spowodowanego stresem, zaburzeniami gospodarki hormonalnej czy stosowaniem niewłaściwych preparatów do pielęgnacji.

„Uwielbiam to”. Keanu Reeves zachwycony polską produkcją Wiadomości
„Uwielbiam to”. Keanu Reeves zachwycony polską produkcją

– Uwielbiam głębię, wyrafinowanie, ambicję tej historii i jej warstwę wizualną. To produkt na naprawdę wysokim poziomie – tak skomentował grę komputerową Cyberpunk 2077 wyprodukowaną przez polskie studio aktor Keanu Reeves.

Dramat Dawida Kubackiego. Akcja internautów na profilu Marty Kubackiej Wiadomości
Dramat Dawida Kubackiego. Akcja internautów na profilu Marty Kubackiej

W niedzielę media obiegły przykre wiadomości. Dawid Kubacki z powodu poważnych problemów osobistych niespodziewanie zrezygnował z konkursu w norweskim Vikersund i powrócił do Polski. Szybko okazało się, co było tego powodem.

Ważny ukraiński polityk nie wytrzymał i zrugał publicznie Siemoniaka Wiadomości
Ważny ukraiński polityk nie wytrzymał i zrugał publicznie Siemoniaka

Ważny ukraiński polityk w ostrych słowach zareagował na komentarz byłego szefa MON za czasów rządu PO-PSL, a obecnie wiceprzewodniczącego Platformy Tomasza Siemoniaka.

„Wracaj do Brukseli. Merkel czeka”. Tusk przywitany w Wodzisławiu Śląskim Wiadomości
„Wracaj do Brukseli. Merkel czeka”. Tusk przywitany w Wodzisławiu Śląskim

Donald Tusk podobnie jak wielu innych polityków rozpoczął objazdy po Polsce w ramach kampanii przedwyborczej. Tym razem odwiedził Wodzisław Śląski, by podczas spotkania z mieszkańcami wygłosić m.in. postulaty swojej partii.

Szokujące słowa Bilewicza. „Polska jest winna Niemcom przeprosiny” Wiadomości
Szokujące słowa Bilewicza. „Polska jest winna Niemcom przeprosiny”

„Nie zgadzam się. Polska jest coś winna Niemcom. Jest winna Niemcom przeprosiny” – zareagował na wpis partii Razem dr Michał Bilewicz, pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego, psycholog społeczny z Wydziału Psychologii UW i kierownik Centrum Badań nad Uprzedzeniami.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe