Nieoficjalnie: Już cztery europejskie kraje zapłaciły Rosji za gaz w rublach

Agencja Bloomberg poinformowała na Twitterze, iż cztery europejskie państwa, zgodnie z życzeniem Władimira Putina, zapłaciły Rosji za dostawy gazu w rublach. Temat ten poruszył także na Twitterze Donald Tusk, wymieniając w tym kontekście Węgry, Austrię i Niemcy.
 Nieoficjalnie: Już cztery europejskie kraje zapłaciły Rosji za gaz w rublach
/ pixabay.com

„Czterech europejskich nabywców gazu już zapłaciło za dostawy w rublach, jak zażądała Rosja” – poinformował Bloomberg na Twitterze, powołując się na informacje od osoby zbliżonej do rosyjskiego giganta gazowego Gazpromu. 

 

 

Z nieoficjalnych informacji wynika, że już dziesięć europejskich firm otworzyło rachunki w Gazprombanku potrzebne do spełnienia rosyjskich żądań płatniczych. Nie poinformowano jednak, o jakie kraje chodzi.

Co ciekawe, temat ten poruszył również na Twitterze przewodniczący EPL Donald Tusk. W swoim wpisie wymienił kraje, które gotowe są płacić za rosyjski gaz w rublach. Mają to być Węgry, Austria i Niemcy.

„Słyszałem, że nie tylko Węgry, ale także Austria i Niemcy są gotowe płacić za rosyjski gaz w rublach. Czy są one nadal w strefie euro, czy już w strefie rubla?” – napisał Tusk na Twitterze.

 


 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe