„PSL to najbardziej prorosyjska partia w parlamencie. Przewodniczący Rady Naczelnej to Schroeder polskiej polityki”

„PSL jest najbardziej prorosyjską partią w polskim parlamencie. To Waldemar Pawlak, który jest przewodniczącym Rady Naczelnej i jedną z twarzy PSL, przestawiał zwrotnice Polski z Zachodu na Wschód” – mówił w poranku „Siódma 9” poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski.
XII Kongres PSL „PSL to najbardziej prorosyjska partia w parlamencie. Przewodniczący Rady Naczelnej to Schroeder polskiej polityki”
XII Kongres PSL / Flickr/Fot. Łukasz Kamiński / Public Domain

Polityk podkreślił, że trzeba się uniezależnić od rosyjskiego gazu.

„Poświęciłem kilkanaście lat życia na to, by Polska była wolna od rosyjskich węglowodorów, czyli ropy naftowej i gazu ziemnego. Nie można dopuścić do tego, byśmy teraz importowali gaz z Nord Stream z kierunku zachodniego. Nie ma zgody na to, byśmy kupowali gaz od Berlina, który sprowadza go od Putina. Jestem przekonany, że Polska będzie dobrym przykładem, jak uniezależnić się od rosyjskiego gazu” - wskazywał.

Kowalski zaznaczył, że polityka Zjednoczonej Prawicy to „odwrócenie polityki rządu PO-PSL o 180 stopni”.

„To była polityka prorosyjska, proputinowska, która przekręcała wajchę gazową z Zachodu na Wschód. Donald Tusk i Waldemar Pawlak zwiększyli uzależnienie od rosyjskiego gazu o 2 mld m3 w 2010 roku. Byli zainteresowani inwestycjami rosyjskimi w sektor energetyczny oraz tym, by Polska uczestniczyła w budowie elektrowni w Kaliningradzie. Po 2015 roku przystąpiliśmy trzeci raz do budowy gazociągu Baltic Pipe. Dzisiaj priorytetem jest rozbudowa gazoportu w Świnoujściu, a z drugiej strony budowa terminala pływającego w Zatoce Puckiej” - argumentował.

W ocenie posła Solidarnej Polski, PSL „jest najbardziej prorosyjską partią w polskim parlamencie”.

„To Waldemar Pawlak, który jest przewodniczącym Rady Naczelnej i jedną z twarzy PSL, przestawiał zwrotnice Polski z Zachodu na Wschód. To on podpisał niekorzystną umowę gazową w 2010 roku oraz doprowadził do tego, że oddano pod kontrolę Gazpromu EuropolGaz. To Pawlak z Tuskiem wstrzymali budowę Baltic Pipe w 2008 roku. Waldemar Pawlak to Gerhard Schroeder polskiej polityki. Nie było tak prorosyjskiego polityka w ostatnich 30 latach w Polsce, obok oczywiście Donalda Tuska” - podkreślił.

Kowalski dodał również, że nie miał wątpliwości, iż Waldemar Pawlak stanie się otwartym lobbystą rosyjskiego gazu.

„Wszyscy pamiętamy wywiad w postkomunistycznym »Przeglądzie«, gdzie atakował gazoport w Świnoujściu i mówił narracją Władimira Putina i Gazpromu. Teraz nie chce o tym pamiętać. Te hektolitry cynizmu, które płyną z ust Pawlaka i Tuska są czymś niesłychanym. Wszystkie relacje z Rosją trzeba przerwać, a polityków robiących interesy z Moskwą, rozliczyć. Numer jeden na liście do deputinizacji to Donald Tusk i Waldemar Pawlak” – mówił.

Polityk odniósł się także do relacji z Brukselą oraz blokowania przez nią Krajowego Planu Odbudowy. W ocenie Kowalskiego „Unia Europejska jest skompromitowana współpracą z Władimirem Putinem i realizacją niemieckiej wizji, czyli państwa federacyjnego, w którym Niemcy rządzą”.

„Solidarna Polska miała rację i ostrzegaliśmy przed Zielonym Ładem. Chcieliśmy polskiego węgla, by uniezależniać się od Rosji. Polska powinna twardo grać z UE. Jeżeli mamy do czynienia z eurokratami, którzy bezczelnie łamią prawo i nie wypłacają Polsce należnych pieniędzy i nie dali nam ani jednego euro na pomoc uchodźcom, to rozmowa z takimi szantażystami nie ma sensu. Z szantażystami się nie rozmawia, tylko się walczy. Polska powinna blokować wszelkie decyzje, by wymusić deputinizację UE i doprowadzić do zmiany skompromitowanej KE. Trzeba się przestać cackać (…) Kto dzisiaj będzie mówił o unijnych eurokratach, ten de facto mówi dobrze o naszych wrogach i szantażystach, którzy uderzają w Polskę sankcjami, realizując plan Putina” - powiedział.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Atak na marszałka Karczewskiego. Jest akt oskarżenia Wiadomości
Atak na marszałka Karczewskiego. Jest akt oskarżenia

Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Pawłowi P., który podczas świątecznych zakupów zaatakował byłego marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego - dowiedziała się PAP. Mężczyźnie grozi do pięciu lat więzienia

Trzęsienie ziemi w Pałacu Buckingham. Książę William i Kate Middleton podjęli sensacyjną decyzję Wiadomości
Trzęsienie ziemi w Pałacu Buckingham. Książę William i Kate Middleton podjęli sensacyjną decyzję

Brytyjskie media donoszą o kolejnej zaskakującej decyzji, jaka płynie z Pałacu Buckingham. Tym razem książę William i Kate Middleton zdecydowali się na sensacyjny ruch. Sprawa dotyczy zbliżającej się ceremonii koronacji króla Karola III.

„Na pewno wszyscy czują żal”. Apoloniusz Tajner o dramacie Dawida Kubackiego Wiadomości
„Na pewno wszyscy czują żal”. Apoloniusz Tajner o dramacie Dawida Kubackiego

Dawid Kubacki w ostatnich dniach przeżywa trudne chwile. Na początku bieżącego tygodnia skoczek poinformował o swojej rezygnacji z dalszych występów w PŚ. 33-latek swoją decyzję uzasadnił dramatycznym stanem zdrowia żony. Teraz głos w tej sprawie zabrał Apoloniusz Tajner.

Ważny apel żony Kamila Stocha. Napisała, jak można pomóc Wiadomości
Ważny apel żony Kamila Stocha. Napisała, jak można pomóc

Żona Kamila Stocha, Ewa Bilan-Stoch, dodała wpis na Twitterze. W mediach społecznościowych zaapelowała do fanów, którzy mają taką możliwość, o oddawanie krwi.

Szydło: Nie ma zgody na uzależnienie od Chin i zubożenie UE Wiadomości
Szydło: Nie ma zgody na uzależnienie od Chin i zubożenie UE

– To, co w tym momencie proponują unijni urzędnicy, doprowadzi do tego, że Europa zostanie uzależniona tym razem od Chin, a europejskie społeczeństwo zubożeje – powiedziała na łamach „Gazety Polskiej Codziennie” była premier, europoseł PiS Beata Szydło.

Wiadomości
Czym jest przeszczep włosów i kiedy jest stosowany?

Podstawowym wskazaniem do wykonania przeszczepu włosów jest ich utrata z przyczyn naturalnych, dolegliwości związanych z chorobą albo urazem. Brak naturalnych włosów stanowi duży problem dla osób płci obojga, zwłaszcza w młodszym wieku. Obecnie coraz częściej zdarzają się choroby wywołujące wypadanie włosów, dużo więcej jest też przypadków nadmiernego wypadania włosów spowodowanego stresem, zaburzeniami gospodarki hormonalnej czy stosowaniem niewłaściwych preparatów do pielęgnacji.

„Uwielbiam to”. Keanu Reeves zachwycony polską produkcją Wiadomości
„Uwielbiam to”. Keanu Reeves zachwycony polską produkcją

– Uwielbiam głębię, wyrafinowanie, ambicję tej historii i jej warstwę wizualną. To produkt na naprawdę wysokim poziomie – tak skomentował grę komputerową Cyberpunk 2077 wyprodukowaną przez polskie studio aktor Keanu Reeves.

Dramat Dawida Kubackiego. Akcja internautów na profilu Marty Kubackiej Wiadomości
Dramat Dawida Kubackiego. Akcja internautów na profilu Marty Kubackiej

W niedzielę media obiegły przykre wiadomości. Dawid Kubacki z powodu poważnych problemów osobistych niespodziewanie zrezygnował z konkursu w norweskim Vikersund i powrócił do Polski. Szybko okazało się, co było tego powodem.

Ważny ukraiński polityk nie wytrzymał i zrugał publicznie Siemoniaka Wiadomości
Ważny ukraiński polityk nie wytrzymał i zrugał publicznie Siemoniaka

Ważny ukraiński polityk w ostrych słowach zareagował na komentarz byłego szefa MON za czasów rządu PO-PSL, a obecnie wiceprzewodniczącego Platformy Tomasza Siemoniaka.

„Wracaj do Brukseli. Merkel czeka”. Tusk przywitany w Wodzisławiu Śląskim Wiadomości
„Wracaj do Brukseli. Merkel czeka”. Tusk przywitany w Wodzisławiu Śląskim

Donald Tusk podobnie jak wielu innych polityków rozpoczął objazdy po Polsce w ramach kampanii przedwyborczej. Tym razem odwiedził Wodzisław Śląski, by podczas spotkania z mieszkańcami wygłosić m.in. postulaty swojej partii.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe