Naukowy wieczór z dr Kaweckim: Absolutna rewolucja. Tych dwóch Polaków stworzyło pierwszą na świecie technologię drukowania światła

Absolutna rewolucja przepływu informacji. Wiem, że to co napiszę wydaje się nieprawdopodobne, ale tak właśnie jest. Tych dwóch Polaków po 10 latach swojej tytanicznej pracy stworzyło w laboratorium i wdrożyło pierwszą na świecie technologię drukowania światła i ruchomego obrazu!
INURU Naukowy wieczór z dr Kaweckim: Absolutna rewolucja. Tych dwóch Polaków stworzyło pierwszą na świecie technologię drukowania światła
INURU / FB INURU

Drukują źródła światła w każdym możliwym kształcie. Mówiąc wprost, ich technologia pozwala na wydrukowanie ekranów OLED grubości kartki papieru na ubraniach oraz na przedmiotach!! Jak na prawdziwym zdjęciu na butelce poniżej. Marcin Ratajczak i Patryk Barkowski stworzyli jedyną na świecie firmę, która dzięki ich laboratorium drukuje już dziś elastyczne ekrany OLED na niemal wszystkim kształtach w 24 godziny!!

Rozwiązania elektroniczne autorstwa Marcina i Patryka nazwane INURU są cienkie jak papier, przez co zmniejszają koszty integracji elektroniki w dowolny produkt nawet o 90%, a ponadto zmniejszają zużycie materiałów, CO2, ilość odpadów w porównaniu z nieporęcznymi rozwiązaniami LED. Już dzisiaj są w stanie wprowadzać interfejsy wizualne, które wskazują światło na każdym produkcie ale też wyświetlacze jak w Harrym Potterze. Ich ekrany grubości kartki papieru mogą być wklejane lub wtapiane. Najbardziej uderzyło mnie gdy mi powiedzieli, że w przyszłości to ekran na naszym ubraniu pokaże nam parametry naszego ciała a ekran na opakowaniu od leków datę upływu ich ważności. Ci ludzi już są w stanie to zrobić!

Gdy zapytałem co jest ich celem powiedzieli mi, że zaprzestanie niszczenia Ziemi by tworzyć przestarzałe opakowania towarów. Chcą, by treść była streamowana na ich ekranach dołączonych do opakowań wielokrotnego przeznaczenia. Mało tego, do tej pory nie spotkałem startupu, który tak odważnie potrafi ocenić rzeczywistość. Tak odważnie potrafi powiedzieć o podłości rynku inwestycyjnego i trudach jakie musieli pokonać, by być tu gdzie są. Poniżej moja rozmowa w Onet/Komputer Świat którą polecam! Chłopaki patrząc na to co robicie mogę powiedzieć jedno. Przyszłość którą widział Lem, to w Waszych projektach teraźniejszość. Gratuluję Wam siły i wytrwałości. Duma, że Polacy tworzą takie rzeczy.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe