„Waszyngton jest przygotowany”. Mocna odpowiedź USA na groźby Ławrowa dot. konfliktu nuklearnego

– Nie poddamy się szantażowi nuklearnemu, ale nie będziemy też tolerować pobrzękiwania nuklearną szabelką i nuklearnych sztuczek – powiedział cytowany przez CNN ambasador USA w Rosji John Sullivan, odnosząc się do gróźb szefa MSZ Rosji Siergieja Ławrowa dot. wywołania konfliktu nuklearnego.
Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow „Waszyngton jest przygotowany”. Mocna odpowiedź USA na groźby Ławrowa dot. konfliktu nuklearnego
Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow / PAP/EPA/YURI KOCHETKOV / POOL

– Ryzyko wybuchu konfliktu nuklearnego jest teraz realne i nie można go lekceważyć – powiedział we wtorek minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow. Dodał również, że Kreml opowiada się za zmniejszeniem tego zagrożenia.
 
Czytaj więcej: Ławrow grozi wybuchem wojny nuklearnej. „Ryzyko jest realne”

Ambasador USA w Rosji odpowiada

Słowa Ławrowa skomentował John Sullivan, ambasador USA w Rosji. Dyplomata podkreślił, że uznaje oświadczenie Ławrowa za „nuklearny szantaż, któremu USA nie zamierzają się poddawać.

– Nie poddamy się szantażowi nuklearnemu, ale nie będziemy też tolerować pobrzękiwania nuklearną szabelką i nuklearnych sztuczek – powiedział Sullivan, cytowany przez CNN.

– Nie angażujemy się w nieodpowiedzialną retorykę dotyczącą broni jądrowej – powiedział Sullivan, dodając, że Waszyngton jest „przygotowany do powstrzymania agresji nuklearnej przeciwko Stanom Zjednoczonym.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe