Przedstawiciele Solidarności z Jaworzna włączają się w pomoc uchodźcom

Trwa trzeci miesiąc brutalnej wojny na Ukrainie wywołanej przez Federację Rosyjską. Po ataku na niepodległy kraj do Polski przybyło prawie trzy miliony uchodźców, w głównej mierze kobiet, dzieci oraz osób starszych.
 Przedstawiciele Solidarności z Jaworzna włączają się w pomoc uchodźcom
/ fot. NSZZ Solidarność ZG Sobieski

Niejednokrotnie uciekali ze swoich domów jedynie w tym, co mieli na sobie, najwyżej z podręcznym bagażem.

Polacy ruszyli z pomocą, na granicy, na dworcach w wielu miastach naszego kraju, ofiarując odzież, wyżywienie, a także mieszkania.

NSZZ „Solidarność” także czynnie włączyła się w pomoc potrzebującym uchodźcom z Ukrainy. KK NSZZ „Solidarność” uruchomiła specjalne konto na potrzeby uchodźcom. Przedstawiciele Solidarności z Jaworzna również zaangażowali się w pomoc Ukraińcom. Komisje Zakładowe NSZZ „Solidarność” zrzeszone w Terenowej Sekcji Problemowej NSZZ „Solidarność” miasta Jaworzno wspólnymi siłami zakupiły najbardziej potrzebne rzeczy, między innymi bieliznę, artykuły higieniczne, pościel, żywność dla dzieci, żywność o długotrwałej przydatności do spożycia. Do zbiórki przyłączyli się również pracownicy Zakładu Górniczego Sobieski w koordynowanej przez NSZZ „Solidarność” zbiórce. Pomoc o wartości kilkunastu tysięcy złotych została rozdysponowana przez Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jaworznie, miejską instytucję, która najbardziej jest zorientowana, gdzie ta pomoc jest potrzebna.

Wszystkim darczyńcom serdeczne Bóg zapłać za dobre serce!


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe