Ważny polityk PiS zaskakuje: „Nie możemy osłabiać Tuska”

Według nieoficjalnych doniesień tygodnika „Wprost” partia rządząca uznaje Donalda Tuska za wygodnego dla siebie szefa Platformy Obywatelskiej.
Donald Tusk Ważny polityk PiS zaskakuje: „Nie możemy osłabiać Tuska”
Donald Tusk / Wikipedia CC BY 2,0 EPP

Donald Tusk nie spełnił pokładanych w nim nadziei wyborców „totalnej opozycji”. Po „efekcie nowości”, w ramach którego zdystansował partię Hołowni i powstrzymał rozpad Platformy Obywatelskiej, Donald Tusk zdaje się osiągać szklany sufit, którego nie jest w stanie przebić. Pojawiają się oskarżenia, że występuje na konferencjach nieprzygotowany i staje się dla swojej partii obciążeniem.

Prawo i Sprawiedliwość, według nieoficjalnych doniesień „Wprost”, ma mieć przygotowaną kampanię uderzającą w Tuska, jednak się z nią wstrzymuje.

– Nie możemy za mocno atakować Tuska, żeby go nie osłabiać

– mówi „Wprost” anonimowo znany polityk PiS, jako większe od Tuska zagrożenie postrzegając Rafała Trzaskowskiego, który jest ostatnio promowany przez „wiodące media” i zagranicznych polityków.

Wewnętrzne sondaże

Według informacji „Wprost” wewnętrzne sondaże PiS dają mu poparcie rzędu 42%.

– Tyle nam wystarczy, żeby myśleć o rządzeniu. Najlepsza informacja z sondaży jest taka, że Polacy oceniają, iż nie ma alternatywy po drugiej stronie

– mówi „Wprost” anonimowy polityk PiS.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe