Czy znasz wszystkie rekordy zwierząt? IGRZYSKA ZWIERZAKÓW 6 maja w kinach

Najszybsze, najzwinniejsze, najsilniejsze. One wróciłyby z medalem z „Igrzysk zwierzaków”. Animacja dla całej rodziny w kinach już 6 maja.
Igrzyska zwierzaków Czy znasz wszystkie rekordy zwierząt? IGRZYSKA ZWIERZAKÓW 6 maja w kinach
Igrzyska zwierzaków / Materiały prasowe

„Igrzyska zwierzaków” – oficjalny zwiastun

 

 

 

 

 

Obraz zawierający tekst

Opis wygenerowany automatycznie

 

Natura popycha ewolucję do granic możliwości, wciąż zaskakując nas, jak fantastyczne i niedoścignione potrafią być zwierzęta.  Na całym globie występują rozmaite gatunki, które nie tylko dostosowały się ewolucyjnie do klimatu, w którym żyją, ale również mają spektakularne umiejętności zdobywania pożywienia czy przetrwania. Gdyby w prawdziwym świecie urządzić „Igrzyska zwierzaków”, to które z nich dostałoby medal i w jakiej dziedzinie?

 

Słoń – największy paker na lądzie

Medal dla słonia – bez dwóch zdań! To największy ze wszystkich lądowych ssaków. Jest roślinożercą, ale nawet drapieżniki potrafią uciekać przed nim w popłochu. Dwa razy wyższy niż człowiek, a cięższy od ciężarówki, majestatyczny i przynoszący szczęście. Słoń mógłby spokojnie stawać w szranki też w intelektualnych zadaniach – ma doskonałą pamięć!

 

Sokół wędrowny – sprinter na grawitacyjnym dopingu

Sokół jest najszybszym przedstawicielem zwierząt. W trakcie lotu nurkowego potrafi osiągnąć prędkość nawet 350 kilometrów na godzinę, czyli więcej niż przeciętny samochód! Czy jednak można oddać mu palmę pierwszeństwa? Sokół wykorzystuje siłę grawitacji i osiąga tę zawrotną prędkość, nurkując w powietrzu.

 

Gepard – sprinter bez dopingu

Piękny, cętkowany kot osiąga najszybszą prędkość wśród zwierząt lądowych i ssaków. Podczas polowania na ofiarę osiąga prędkość nawet 120 kilometrów na godzinę i osiąga to tylko dzięki mięśniom własnych łap.

 

Żuk gnojarz – siłacz na swoją skalę

Najsilniejszymi zwierzętami są samce zatrawców – żuków gnojarzy. Mogą one podnosić rzeczy ponad tysiąc razy cięższe niż one same! Jeśli ciężko to sobie wyobrazić, to można przyrównać to do człowieka o wadze 70 kilogramów, który unosi przedmiot ważący 75 czy 80 ton, na przykład czołg i dwa samochody jednocześnie.

 

Rybitwa popielata – maratończyk

Rybitwa rokrocznie pokonuje ponad 70 tysięcy kilometrów, czyli oblatuje całą Ziemię niemalże dwukrotnie. To najdłuższa wędrówka w świecie zwierząt. Wytrwały ptak w ciągu życia pokonuje odległość na Księżyc i z powrotem… ponad dwa razy.

 

Pchła – skoczna lekkoatletka

Gdyby pchła mogła konkurować z nami w skoku wzwyż czy w dal, to nie mielibyśmy szans. Mały owad ma w mięśniach tylnych kończyn energię kinetyczną, która całkowicie się uwalnia przy skoku. Dzięki temu pchła może skończyć na odległość o 350 razy dłuższą niż ona sama i 220 wyższą.

 

Ratel miodożerny – nieustraszony zwierz

Zwany również miodożerem – uroczy ssak zamieszkujący afrykańską sawannę, owszem, żywi się miodem, ale nie przeszkadza mu to w polowaniu na o wiele większe od siebie zwierzęta, a nawet… jadowite węże. Niewielki ratel jest postrachem całej Afryki, a przez swoją grubą i sztywną skórę grzbietu nie boi się nikogo.

 

Kuoka – najszczęśliwsze zwierzę świata

Urocze, zaokrąglone uszy, gęste brązowoszare futerko, długi ogonek i rozbrajający uśmiech to ich znaki rozpoznawcze. Kuoki zamieszkują Australię i cieszą się internetową sławą dzięki trendzie na selfie z kuoką. To przedstawicielka właśnie tego gatunku weźmie udział w animowanych „Igrzyskach zwierzaków”. Czy urocze zwierzątko ma szansę w starciu z wielkimi drapieżnikami? Odpowiedź w kinach już 6 maja.

 

 

Obraz zawierający osoba

Opis wygenerowany automatycznie

 

 

Witajcie w magicznym świecie Sanktuarium – gdzie zwierzęta mają głos, a marzenia się spełniają, jeśli wystarczająco się tego pragnie. To tutaj co roku rozgrywane się wielkie sportowe igrzyska, w których duzi i mali przedstawiciele fauny toczą zaciętą rywalizację o tytuły i cenne puchary. Kto tym razem stanie na podium i zdobędzie szacunek widowni? Czy będzie to któryś z dotychczasowych czempionów, a może zupełnie nowy śmiałek i pretendent do medali? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziecie w kinach, na seansie tej przezabawnej, animowanej komedii dla całej rodziny.

 

Urodzona optymistka Daisy marzy o tym, żeby wygrać wielkie zawody dla „Najstraszniejszych zwierząt świata”. Problem w tym, że będąc uroczym ssakiem z gatunku kuoka, przypominającym skrzyżowanie chomika z… kangurem, ma nikłe szanse na rywalizację z największymi i najgroźniejszymi drapieżnikami planety. Ale od czego są upór i wierni przyjaciele. Aby dokonać niemożliwego, Daisy rozpocznie trudny trening pod okiem starego mistrza – Frankiego. Ćwicząc siłę, zręczność i intelekt, zrobi wszystko, żeby udowodnić światu zwierząt, że wola walki i szansa na medale wcale nie musi iść w parze z muskułami, groźnym wyglądem i długością paszczy, szpona czy ogona. 

 

W oryginalnej obsadzie dubbingowej swoich głosów użyczyli między innymi – Sam Neill (seria „Park Jurajski”) oraz Angourie Rice, znana młodszej publiczności z wielkiego hitu „Spider-Man: Bez drogi do domu”, natomiast starszej z popularnego i wielokrotnie nagradzanego serialu „Mare z Easttown”.

 

Obraz zawierający zabawka, lalka, wewnątrz, clipart

Opis wygenerowany automatycznie

 

 

Gatunek: animacja, familijny, przygodowy

Produkcja: Australia 2021

Reżyseria: Ricard Cussó („O czym marzą zwierzęta”, „O czym dzisiaj marzą zwierzęta”)

Polska obsada dubbingu: Zuzanna Galia, Szymon Kuśmider, Wojciech Chorąży, Przemysław Stippa, Ewa Serwa, Janusz Wituch, Artur Dziurman, Adrianna Izydorczyk

 

Obraz zawierający tekst

Opis wygenerowany automatycznie


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe