Nuncjusz w Kijowie: Gdy spadają bomby, wizyta papieża trudna do przeprowadzenia

Abp Visvaldas Kulbokas, nuncjusz apostolski na Ukrainie, odniosł się do powracającej kwestii ewentualnej pielgrzymki papieskiej do Kijowa. Hierarcha rozważał kwestie bezpieczeństwa dla zebranych.
Papież Franciszek Nuncjusz w Kijowie: Gdy spadają bomby, wizyta papieża trudna do przeprowadzenia
Papież Franciszek / EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES Dostawca: PAP/EPA

Papież codziennie zastanawia się, co najwłaściwszego zrobić w kwestii wizyty w Kijowie, ale nie wiemy, jaka będzie jego decyzja – zapewnił nuncjusz apostolski na Ukrainie abp Visvaldas Kulbokas. Dodał, że taka „modlitewna” podróż byłaby trudna do przeprowadzenia ze względów bezpieczeństwa i przywołał wczorajsze bombardowanie Kijowa w czasie pobytu sekretarza generalnego ONZ w stolicy Ukrainy.

Przyznał, że istnieje też pomysł papieskiej „podróży do miejsc cierpienia” na Ukrainie, ale również ona byłaby „technicznie trudna do zrealizowania, kosztowna i fizycznie męcząca” dla Franciszka. Mogłaby jednak być „znacząca”. 

W rozmowie z włoskim telewizyjnym kanałem informacyjnym SkyTg24 papieski dyplomata ujawnił, że codziennie rozmawia z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolinem i jego współpracownikami.

pb (KAI/lanuovapadania.it) / Kijów


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe