Włosi wchodzą do akcji, a ATP świruje…

Włosi wchodzą do akcji, a ATP świruje…

Kiedyś parę razy już Amerykanie grozili, że przestaną finansować ONZ – co dla tej organizacji byłoby klęską – bo są tam systematycznie przegłosowywani. Wiadomo: „kto płaci – ten wymaga”.

W międzynarodowym świecie sportu też są organizacje, które budzą kontrowersje. Ostatnio organizatorzy  legendarnego turnieju na Wimbledonie, w bardzo dobrej dzielnicy Londynu nie dopuścili  zawodniczek i zawodników z Rosji i Białorusi. Wiadomo dlaczego. Na co z furią, jakby się szaleju objadła, zareagowała międzynarodowa organizacja tenisowa ATP. Brytyjczyków wyklęła, a sportowcom oznajmiła, że może nie zaliczyć punktów zdobytych przez tenisistki i tenisistów w Wimbledonie do klasyfikacji ATP. Jestem spokojny człowiek, ale jak to przeczytałem, poczułem ruch w kieszeni. Właśnie otwierał mi się nóż. Ludziom z ATP nie należy podawać ręki, skoro nie rozumieją, co się dzieje w Europie Wschodniej albo – nie wiadomo co gorsze – nie chcą wiedzieć. Można demonstrować, że ma się w d… ofiary Rosjan– no, to potem nie dziw się, że ktoś nie chce podać ci ręki (by cały czas pozostać w obrębie ludzkiego ciała).

 

Pisałem niedawno w tym miejscu o tym, że Polska jest fenomenem w świecie siatkówki: mamy w tym samym roku mistrzostwa globu i pań i panów. Początkowo wiadomo było, że MŚ kobiet robimy z Holandią - i to się nie zmieniło. Ale gdy chodzi o mężczyzn – miało to być ze Słowenią, ale nagle pojawiła się możliwość pewnej korekty. A właściwie dwóch korekt. Pierwsza z nich to uzupełnienie teamu polsko-słoweńskich organizatorów o jeszcze jeden kraj – Italię. Jest to wersja więcej niż bardziej prawdopodobna. Mam nadzieję, że nie dojdzie do korekty numer 2. Chodzi o rezygnację Słowenii z siatkarskiego mundialu. Właśnie zmienia się tam rząd. Premier Janez Jansa, który zaangażował się w walkę o MŚ w Lublanie, właśnie przegrał wybory parlamentarne i niektóre wróbelki ćwierkają, że nowy słoweński rząd może z tej imprezy zrezygnować. Oby tak się nie stało!

 

Jednak jedno jest pewne i niezmienialne: Polska będzie gospodarzem MŚ Anno Domini 2022 i kobiet i mężczyzn, co oczywiście będzie wielką promocją tego sportu narodowego Polaków. Oczywiście olimpijskiego - bo nieolimpijski sport narodowy Polaków, to rzecz jasna nasz żużel.

 

*tekst ukazał się na portalu po-bandzie.com.pl (26.04.2022)


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Wyciekł wewnętrzny sondaż PiS. Zaskakujący wynik z ostatniej chwili
Wyciekł wewnętrzny sondaż PiS. Zaskakujący wynik

Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na ponad 40 proc. poparcie – wynika z wewnętrznego sondaż przeprowadzonego przez PiS, do którego dotarła Interia.

Morawiecki: W rozmowie z premierem Holandii chcę poruszyć kwestię reformy UE z ostatniej chwili
Morawiecki: W rozmowie z premierem Holandii chcę poruszyć kwestię reformy UE

„W rozmowie z premierem Holandii chcę poruszyć m.in. kwestię reformy UE. To jednomyślność vs większość kwalifikowana; Polska jednoznacznie uważa, że jednomyślność jest zaworem bezpieczeństwa, który chroni przed dominacją większych państw” – poinformował premier Mateusz Morawiecki w środę.

Komisarz UE ds. sprawiedliwości: „Komisja ds. badania rosyjskich wpływów budzi poważne obawy” z ostatniej chwili
Komisarz UE ds. sprawiedliwości: „Komisja ds. badania rosyjskich wpływów budzi poważne obawy”

– Powołanie komisji do zbadania rosyjskiej ingerencji w bezpieczeństwo wewnętrzne Polski w latach 2007–2022 budzi poważne obawy co do zgodności z prawem unijnym – oświadczył w czwartek podczas debaty w Parlamencie Europejskim komisarz UE ds. sprawiedliwości Didier Reynders.

Wałęsa podałby rękę Kaczyńskiemu? „Jeśli padnie na kolana i przeprosi” z ostatniej chwili
Wałęsa podałby rękę Kaczyńskiemu? „Jeśli padnie na kolana i przeprosi”

Były prezydent Lech Wałęsa w wywiadzie dla Onetu zdradził, w jakich okolicznościach mógłby pogodzić się z Jarosławem Kaczyńskim i podać mu rękę.

Wielka Brytania: Polak pobity kijem golfowym przez grupę nastolatków. „Ohydny atak na tle rasowym” z ostatniej chwili
Wielka Brytania: Polak pobity kijem golfowym przez grupę nastolatków. „Ohydny atak na tle rasowym”

W Telford, w środkowo-zachodniej Anglii, grupa nastolatków zaatakowała kijem golfowym obywatela Polski, wskutek czego trafił on do szpitala, a będącego świadkiem ataku jego 10-letniego syna zwyzywała – poinformowała w środę policja regionu West Mercia.

Rosja zamyka dwie fińskie placówki konsularne. „To odwet za NATO” z ostatniej chwili
Rosja zamyka dwie fińskie placówki konsularne. „To odwet za NATO”

Rosja ogłosiła, że od lipca funkcjonowanie fińskich placówek konsularnych w Murmańsku i Pietrozawodsku nie zostanie wznowione oraz że zamyka swój konsulat generalny w Lappeenrancie przy granicy z Finlandią. W Moskwie do MSZ na rozmowę wezwano fińskiego ambasadora Anttiego Helanterę. To kolejny odwet za wejście Finlandii do NATO – komentuje fińska prasa.

Debata w PE o komisji ds. rosyjskich wpływów. Beata Szydło nie przebierała w słowach: „Wstyd, Sikorski!” z ostatniej chwili
Debata w PE o komisji ds. rosyjskich wpływów. Beata Szydło nie przebierała w słowach: „Wstyd, Sikorski!”

– Wstyd, Sikorski, że byłeś kiedyś ministrem spraw zagranicznych! Wstyd, że na tej sali są teraz byli polscy premierzy, którzy kiedyś reprezentowali partie, które zaciągały w Moskwie pożyczki – mówiła podczas debaty w Parlamencie Europejskim była premier Beata Szydło.

Głośny transfer na horyzoncie. Agent Lewandowskiego został przyłapany z ostatniej chwili
Głośny transfer na horyzoncie. Agent Lewandowskiego został przyłapany

Menadżer Roberta Lewandowskiego pojawił się w Barcelonie. Pini Zahavi został przyłapany w towarzystwie prezesa Barcelony Joana Laporty. Z informacji mediów wynika, że chodzi o głośny transfer.

Macron chce ROZBROJENIA wschodniej flanki NATO z ostatniej chwili
Macron chce ROZBROJENIA wschodniej flanki NATO

Emmaneul Macron opowiedział się za częściowym rozbrojeniem wschodniej flanki NATO po wojnie w Ukrainie.

Komisja ds. badania wpływów rosyjskich. Parlament Europejski podjął pilną decyzję z ostatniej chwili
Komisja ds. badania wpływów rosyjskich. Parlament Europejski podjął pilną decyzję

Jeszcze w środę wieczorem Parlament Europejski zajmie się podpisaną przez prezydenta ustawą o powołaniu komisji ds. badania wpływów rosyjskich.

Emerytury
Stażowe